اعمال سیاست جدید در زمینه‌ ارزهای دیجیتال به دستور رییس جمهور 

وزیر ارتباطات به نقل از رئیس جمهوری اعلام کرد که وزارت ارتباطات و بانک مرکزی قرار است جلسه مشترکی درباره‌ی ارزهای دیجیتال برگزار و پیشنهادی برای اتخاذ سیاست جدید ارایه کنند.

محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه‌ی نشست هیات وزیران درباره‌ی انتشار ارز دیجیتال توسط پست بانک اعلام کرد که مطالعات لازم انجام شده، اما سیاست بانک مرکزی تاکنون، ممنوع کردن تمام ارزهای دیجیتال بوده است. طبق درخواست بانک مرکزی همه سایت‌هایی که تبادل ارز دیجیتال داشته‌اند، از طریق دادستانی مسدود شده‌اند.

به‌گفته‌ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نگاهی که به‌تازگی در شورای عالی فضای مجازی و دولت مطرح شده، این است که ارزهای دیجیتال الزاماً تهدیدمحور نیستند و می‌توانند فرصت‌هایی را ایجاد کنند.

مقاله‌های مرتبط:

آذری جهرمی با اشاره به دستور رئیس جمهوری برای برگزاری جلسه با بانک مرکزی اعلام کرد که رئیس کل جدید بانک مرکزی درگیر موضوع تثبیت نرخ ارز است اما تلاش می‌کنیم که در هفته‌ی پیش‌رو این جلسه برگزار شود و تصمیم‌گیری کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به رعایت حقوق مصرف‌کنندگان از سوی کسب‌وکارهای اینترنتی گفت که این کسب‌وکارها و فضای مجازی نمی‌توانند کیفیت بد ارائه کنند و موجب نارضایتی کاربران شوند و در نهایت به بقای خود ادامه دهند. رعایت حقوق مصرف‌کنندگان در ذات کسب‌وکارهای اینترنتی نهفته است، آنها خودشان مجبور هستند که برای بقای خود به این نکته توجه کنند؛ آنهایی که این نکته را رعایت نمی‌کنند، تیشه به ریشه‌ی خود می‌زنند. اصناف مختلف نیز باید بر عملکرد کسب‌وکارها نظارت داشته باشند و به تخلفات رسیدگی کنند و بر این اساس  برای کسب‌وکارهای اینترنتی، صنفی تشکیل شود. با این حال برای راه‌اندازی صنف کسب‌وکارهای اینترنتی اختلاف‌نظر وجود دارد. یک صنف را خود آنها (دست‌اندرکاران کسب‌وکارهای مجازی) راه‌اندازی کرده‌اند که هنوز قوام لازم را ندارد. البته نظام صنفی رایانه‌ای که دارای قانون و سابقه است نیز اعلام کرده که شرکت‌های کسب‌وکارهای نوین را پذیرش کرده و تسهیلاتی را فراهم می‌کند.

وی گفت:

به‌نظر من وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت است که در این‌باره شفاف‌سازی کند؛ باید منتظر ماند تا مشاهده کنیم تصمیمی که گرفته می‌شود چیست.

منبع ایلنا

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید