تویوتا سوپرا با قدرت ۱۸۰۰ اسب بخار؛ موشک ژاپنی درگ

نسل چهارم تویوتا سوپرا با پیشرانه‌ی 2JZ، یکی از محبوب‌ترین خودروهای دنیای تیونینگ است.

به‌زودی نسل جدید اسپرت ژاپنی تویوتا سوپرا رسماً رونمایی می‌شود ولی باید قبول کرد که این مدل، راه سختی برای جایگزینی نسل چهارم خود دارد. سوپرای نسل چهار با کد A80 به یک خودروی افسانه‌ای در سطح جهان تبدیل شده است؛ پیشرانه‌ی 2JZ تویوتا با پتانسیل بسیار بالای خود همیشه یکی از گزینه‌های اصلی در مسابقات دریفت و درگ بوده است.

تویوتا سوپرا / Toyota Supra

پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۳ لیتری 2JZ سازگاری بدون نقص با انواع قطعات افترمارکت دارد و با هزینه‌های نه‌چندان زیاد در کشورهای توسعه یافته، می‌توان بالای ۱۰۰۰ اسب بخار از آن قدرت گرفت. نکته‌ی جالب این است که برخلاف بیشتر خودروهای آمریکایی، مدل‌های تقویت شده‌ی سوپرا قابلیت اعتماد بالایی دارند و می‌توان در رانندگی معمولی هم از آن‌ها استفاده کرد. با خرج هزینه‌های بیشتر، می‌توان سوپرا را به‌یک خودروی تمام عیار درگ یا دریفت تبدیل کرد؛ یکی از علاقه‌مندان تویوتا سوپرا در آمریکا دقیقاً با همین هدف، این کوپه‌ی اسپرت ژاپنی را بهینه‌سازی کرده است.

تویوتا سوپرا / Toyota Supra

بیش از ۳۰ قطعه‌ی افترمارکت نیاز است تا سوپرا از پیشرانه‌ی 2JZ حدود ۱۸۰۰ اسب بخار قدرت بگیرد. بخش قابل توجهی از این قدرت باورنکردنی که در یک خودروی ساخت دهه‌ی ۱۹۹۰ حاصل شده، متوجه توربوشارژ بزرگ آن است. تمام تغییرات انجام شده در نهایت زمانی حدود ۷ ثانیه و حداکثر سرعت بیش از ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت در مسیر ۴۰۰ متری درگ، نتیجه داده است. پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی قرار داده شده را مشاهده کنید.


 

 

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید