دوربین‌های نیکون Z6 و Z7 احتمالاً شهریورماه عرضه خواهند شد

به‌تازگی در شایعه‌ای داغ ادعا شده است که نیکون می‌خواهد دوربین‌های فول‌فریم و بدون‌آینه‌ی Z6 و Z7 را شهریورماه امسال روانه‌ی بازار کند.

وب‌سایت NikonRumors ساعاتی پیش اعلام کرد که منابع موثقش از عرضه‌ی دوربین‌های فول‌فریم Z6 و Z7 در تاریخ ۲۳ آگوست ۲۰۱۸ (۱ شهریور ۱۳۹۷) خبر داده‌اند.

ظاهرا دوربین نیکون Z6 دارای سنسور ۲۴ مگاپیکسلی است و از آن طرف، نیکون Z7 از سنسور ۴۵ مگاپیکسلی بهره می‌برد. در ضمن گفته شده است که نیکون می‌خواهد لنزهای بدون آینه‌ی جدیدی را نیز به‌نام Z-Nikkor به‌زودی معرفی و عرضه کند.

نیکون Z6 / Nikon Z6

جذاب‌ترین بخش شایعه، این است که ظاهرا نیکون قصد دارد لنز Nikon Z-Noct-Nikkor 58mm f/0.95 را به بازار عرضه کند. اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، لنز یادشده به چهارمین لنز سری Z-Mount تبدیل خواهد شد؛ NikonRumors ادعا کرده است که این لنز در تاریخی نامشخص و پس از یکم شهریور، رونمایی خواهد شد. ظاهرا نیکون به‌زودی و با انتشار تیزری رسمی یا با برگزاری رویدادی مطبوعاتی، مهر تأییدی بر مشخصات این لنز جدید خواهد زد.

Nikon قصد دارد در سری جدید دوربین‌های بدون آینه‌اش، روی لنزهای پرایم رده‌بالا تمرکز کند. گفته می‌شود که یک شهریور، روز عرضه‌ی دوربین‌های Z6 و Z7 است.

نیکون Z6 / Nikon Z6

از طرفی نیکون دو هفته پیش نام تجاری NIKONOS را که سال ۲۰۰۸ باطل شده بود، ثبت کرده است. این نام تجاری جدید، در بخش «کالاها و خدمات» ثبت شده است؛ بخشی که شامل موارد زیر می‌شود و همین موضوع می‌تواند به‌نوعی به دوربین جدید این شرکت اشاره داشته باشد:

دوربین‌ها، ابزار و دستگاه‌های نوری، ابزار و دستگاه‌های عکاسی، دوربین‌های دیجیتالی، لنز دوربین‌ها، فیلتر لنزها، باطری‌های قابل‌شارژ برای دوربین‌های معمولی و دیجیتالی، شارژر باطری برای دوربین‌های معمولی و دیجیتالی، بند مخصوص دوربین‌های معمولی و دیجیتالی، پوشش جلویی لنز دوربین، نرم‌افزار کامپیوتری، کابل‌های USB، کابل‌های ویدیویی و پوشش نمایشگرهای LCD.

نظر شما در این‌باره چیست؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید