لامبورگینی هوراکان سوپر تروفئو اِوو رونمایی شد

لامبورگینی به مناسبت دهمین سالگرد تولید سری مسابقه‌ای سوپر تروفئو، از نسخه تولید محدود هوراکان رونمایی کرد.

لامبورگینی به تازگی توانست رکورد سرعت پیست نوربرگ‌رینگ را با  سوپراسپرت اونتادور سوپرولوچه جوتا، از پورشه 911GT2 RS بگیرد. اگرچه این رکوردشکنی تا حدود اخبار مربوط به این شرکت را تحت تاثیر قرار داد، اما لامبورگینی در دهمین سالگرد تاسیس اسکوادرا کورسه (Lamborghini Squadra Corse)، بخش موتوراسپرت خود قرار دارد. خودروساز ایتالیایی همزمان با شروع مسابقه  استقامت ۲۴ ساعته اسپا (Total 24 Hours of Spa)، از یک نسخه تولید محدود سوپراسپرت لامبورگینی هوراکان رونمایی کرد. این مدل که با نام کامل هوراکان سوپر تروفئو اوو (Huracán Super Trofeo Evo) نام دارد، برای گرامیداشت ده سالگی سری مسابقه‌ای سوپر تروفئو توسعه یافته است.

مطابق انتظارها، نسخه تولید محدود سوپراسپرت لامبورگینی هوراکان سوپر تروفئو اوو از لحاظ ظاهری، یک مدل مسابقه‌ای را در ذهن بیننده تداعی می‌کند؛ دلیل این مطلب استفاده از اجزای آیرودینامیکی نصب شده در قسمت‌های مختلف بدنه و باله بزرگ در قسمت انتهایی سوپراسپرت است. 

Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo / سوپراسپرت لامبورگینی هوراکان سوپر تروفئو اوو

ترکیب رنگ خاکستری مات بدنه با خطوط سبز براق، جلوه‌ای خاص به نمای بیرونی این خودروی سوپراسپرت بخشیده است؛ در حالی که امتداد یافتن پیکانی سه رنگ از روی کاپوت تا قسمت انتهایی سقف، خوی وحشی لامبورگینی هوراکان سوپر تروفئو اوو را به رخ می‌کشد. رنگ‌های این پیکان مانند همیشه از پرچم سه رنگ کشور ایتالیا اقتباس شده‌اند.

طبق گفته لامبورگینی، تنها ده دستگاه از نسخه مسابقه‌ای هوراکان سوپر تروفئو اوو تولید خواهد شد. روی هر یک از این ده دستگاه نیز پلاک One of Ten (یک از ۱۰) نصب می‌شود، تا انحصاری و خاص بودن آن‌ها کاملا نمایان شود. علاوه بر این گواهینامه‌ای نیز با امضای اشخاصی از جمله مائوریسیو رجیانی مدیر ارشد بخش فنی، جیورجیو سنا مدیر بخش موتوراسپرت و استفانو دومنیکالی مدیر عامل شرکت لامبورگینی رسیده است، به خریداران نسخه محدود هوراکان داده خواهد شد.

Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo / سوپراسپرت لامبورگینی هوراکان سوپر تروفئو اوو

با تغییراتی که مهندسان لامبورگینی در واحد کنترل الکترونیکی پیشرانه ۵.۲ لیتری خورجینی ۱۰ سیلندر سوپراسپرت هوراکان سوپر تروفئو اوو اعمال کرده‌اند، قدرت آن از ۶۲۰ به ۶۳۰ اسب بخار افزایش پیدا می‌کند. برای این نسخه گزینه‌های استاندارد سوپر تروفئو اوو مانند روکش چرم آلکانترا برای داشبورد، سیستم کنترل پایداری موتک (Motec)، سیستم ترمز ضدقفل مسابقه‌ای بوش، لاستیک‌های پیرلی P Zero DHD2 و جعبه دنده ۶ سرعته ترتیبی X-Trac در نظر گرفته شده است.

Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo / سوپراسپرت لامبورگینی هوراکان سوپر تروفئو اوو

هنوز صحبتی از قیمت لامبورگینی هوراکان سوپرتروفئو اوو به میان نیامده است، اما با توجه به تولید محدود بود و برخورداری از ارزش کلکسیونی بالا، احتمالا قیمتی بیش از ۵۰۰ هزار دلار خواهد داشت. در حال حاضر قیمت سری کلکسیونی لامبورگینی از ۲۹۵ هزار دلار آغاز می‌شود.

نسخه محدود خودروی سوپراسپرت لامبورگینی هوراکان از سال آینده وارد بازار می‌شود و قرار است در سری مسابقات مخصوص سوپر تروفئو لامبورگینی شرکت کند. این مسابقات از سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون، خودروساز ایتالیایی با برگزاری دوره‌های مختلف از طریق بخش اسکوادرا کورسه، رانندگان مستعدی را کشف و تربیت کرده است. در حال حاضر سری مسابقات اختصاصی سوپر تروفئو لامبورگینی در سه قاره جهان برگزار می‌شود.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات