استون مارتین DB11 AMR معرفی شد

نسخه‌ی AMR از گرندتورر استون مارتین DB11 با پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر ۶۳۰ اسب بخاری معرفی شد.

کمتر از دو سال پیش بود که استون مارتین DB11 V12 به‌عنوان عصر جدید گرندتورر لوکس در سبد این برند بریتانیایی رونمایی شد؛ اما از امروز، نسخه‌ی پرقدرت DB11 AMR پرچم استون مارتین را به دست می‌گیرد. این خودرو، توانایی‌های جدیدی از دینامیک رانندگی و عملکرد فنی الهام گرفته‌شده از خودروهای مسابقه را به خانواده‌ی لوکس DB11 می‌‌آورد.

استون مارتین / Aston Martin DB11 AMR


DB11 AMR از همان پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل ۵.۲ لیتری توربوشارژ (دو توربوشارژ با طرح توئین‌توربو) استفاده می‌کند اما در مقایسه با DB11 استاندارد، ۳۰ اسب بخار قدرت بیشتری دارد. DB11 AMR با ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور، در زمان ۳.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که حدود ۰.۲ ثانیه سریع‌تر از DB11 استاندارد است. ارتقاء پیشرانه در نهایت سرعت نیز بی‌تأثیر نبوده است. بیشترین سرعت DB11 AMR در مقایسه با DB11 نزدیک به ۱۳ کیلومتر بر ساعت افزایش داشته است تا این عدد به ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت برسد.

استون مارتین / Aston Martin DB11 AMR


از آنجایی که استون مارتین DB11 به‌عنوان یک خودروی GT فروخته می‌شود، تیم مهندسی استون مارتین در نسخه‌ی AMR، با بهبود جعبه‌دنده‌ی ۸ سرعته اتوماتیک و سیستم تعلیق، به اهمیت سواری DB11 هم توجه کرده است. در کنار این تغییرات، DB11 AMR بسیار خوش‌صداتر خواهد شد که این مهم را مدیون تیونینگ اختصاصی مهندسان استون مارتین است. استون مارتین DB11 AMR در بخش طراحی داخلی و خارجی هم تغییرات اندکی داشته که بیشتر این موارد جایگزینی تزئینات سیاه‍‌رنگ به‌جای کروم است. نوار سیاه‌رنگ دور چراغ‌های جلو، دودی کردن چراغ‌های عقب و سراگزوز، رنگ سیاه براق سقف و تزئینات فیبر کربن درب کاپوت و رکاب‌ها از تغییرات ظاهری DB11 در نسخه‌ی AMR است.

استون مارتین / Aston Martin DB11 AMR

DB11 AMR در نسخه‌ی ویژه‌ی سیگنچر (Signature) شامل نوارهای تزئینی بدنه به رنگ استرلینگ، روکش‌های چرمی سیاه رنگ با ترکیب سبز استرلینگ و تزئينات بیشتر فیبر کربن با قیمت ۲۷۴ هزار و ۲۹۵ دلار در تعداد محدود ۱۰۰ دستگاه تولید خواهد شد. DB11 AMR نسخه‌ی استاندارد با قیمت ۲۴۱ هزار دلار در تابستان سال جاری به بازار جهانی می‌رسد.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید