آئودی RS4-R آوانت با تیونینگ ABT

 آئودی RS4-R آوانت با تیونینگ ABT و در لباس خاکستری ناردو به سفری تبلیغاتی در کمپتن آلمان رفته است تا هنر تیونر خود را به نمایش بگذارد.

در سبد محصولات آئودی، همیشه خودروهای جذابی با قابلیت رانندگی اسپرت وجود دارند که باعث جذب مشتریان زیادی برای خودروساز آلمانی می‌شود. برای علاقه‌مندانی که در کشور ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند، دست‌یابی به آئودی RS4 آوانت تبدیل به میوه ممنوعه و یک رؤیای دست‌نیافتنی شده است؛ واقعیت این است که آئودی با ارائه خودروی اسپرت RS5 اسپرت‌بک در بازار آمریکا، به‌نوعی کمبود مدل بسیار محبوب آئودی RS4 آوانت را جبران کرد. اما هیچ محصول دیگری نمی‌تواند جانشین این خودروی اسپرت شود که ارباب حلقه‌ها سفرهای تبلیغاتی زیادی برای آن تدارک می‌بیند. خودرویی بسیار سریع، کاربردی، لوکس و مملو از فناوری‌های روز دنیا که شاید استحقاق این همه محبوبیت را داشته باشد.

Audi RS4-R Avant / خودروی اسپرت آئودی RS4-R آوانت

آئودی RS4 آوانت می‌تواند خودروی ایده‌آلی برای بسیاری از طرفداران سرعت و مسابقات اسپرت باشد؛ زیرا به‌خوبی می‌تواند از عهده انجام چنین کاری بربیاید. نسخه‌ی معمولی آئودی RS4 آوانت دارای پیشرانه ۲.۹ لیتری ۶ سیلندر خورجینی مجهز به توربوی دوقلوی است که در آخرین مدل RS5 کوپه می‌تواند ۴۵۰ اسب بخار قدرت و گشتاوری معادل ۶۰۰ نیوتن‌متر تولید کند. قدرت پیشرانه از طریق جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته اتوماتیک و دیفرانسیل عقب با کنترل الکترونیکی به چرخ‌ها منتقل می‌شود. قدرت بالای پیشرانه سرعت خودرو را در ۴.۱ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند و بیشینه سرعت خودرو به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. اما تیونرهای بااستعداد ABT تصمیم گرفتند اصلاحات زیادی در آن اجرایی کنند؛ بنابراین خودروی اسپرت آئودی RS4-R آوانت متولد شد که ماه گذشته در نمایشگاه خودرو ژنو بدر معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت. 

عوامل اجرایی وب‌سایت آئودیتوگرافی (Auditography) در میان اولین کسانی قرار داشتند که توانستند نظاره‌گر خودروی اسپرت آئودی RS4-R آوانت با تیونینگ ABT باشند؛ آئودی RS4-R آوانت این بار در سفری تبلیغاتی به کمپتن (Kempten) آلمان رفت تا تصاویر زیبایی در لباس خاکستری ناردو تقدیم هواداران کند. این طرح رنگ که یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های بدنه در آئودی محسوب می‌شود، به‌عنوان لباس خودروی اسپرت آئودی RS4-R آوانت چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. خودروی اسپرت آئودی در حال حاضر می‌تواند با بیشینه سرعت ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند تا به‌عنوان یکی از سریع‌ترین محصولات این خانواده معرفی شود.

آئودی RS4-R آوانت در شرایط تست واقعی می‌تواند طی مدت زمان ۳.۴۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد که شتاب‌گیری آن تقریبا هم‌اندازه با نسخه معمولی آئودی R8 V10 است. به لطف هنر تیونینگ خودرو در ABT، حدود ۰.۶ ثانیه از زمان شتا‌ب‌گیری خودرو نسبت به مدل معمولی کم شد که این کار با تقویت پیشرانه ۲.۹ لیتری خورجینی ۶ سیلندر مجهز به دو توربوشارژ انجام گرفت. این پیشرانه در حال حاضر می‌تواند ۵۲۳ اسب بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند که برای یک پیشرانه ۲.۹ لیتری مناسب به نظر می‌رسد.

تیونر معروف ABT اعلام کرده است که تنها ۵۰ دستگاه خودروی آئودی RS4-R آوانت را با هنر تیونینگ خود جادو می‌کند؛ به همین علت خریداران باید برای به دست آوردن آن عجله کنند. خبر خوب دیگر این است که پکیج‌های تیونینگ دیگری نیز برای خودروی اسپرت آئودی RS4-R آوانت وجود دارد که در شهر کمپتن به علاقه‌مندان سرعت و شتاب ارائه می‌شود.

دانلود

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات