تولید پیشرانه یورو ۵ و یورو ۶ با همکاری فاو چین در ایران

معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت صنعت، از نهایی شدن قرار داد ساخت پیشرانه‌های یورو ۵ و یورو ۶ به همراه انتقال تکنولوژی ساخت این نوع موتورها با شرکت چینی فاو در روزهای آینده خبر داد.

برات قبادیان در حاشیه نشست مشترک با مدیران شرکت خودروسازی فاو (FAW) تولیدکننده‌ی خودروهای بسترن، به خبرنگاران گفت :

موضوع استانداردهای صنعت خودرو به‌ویژه قوای محرکه مثل موتور برای ما مهم است؛ چرا که قبلا در حوزه موتور خودرو یورو ۲ را داشتیم و بعد از آن برای یورو ۴ و ۵ و ۶ در صدد ساخت و انتقال تکنولوژی هستیم.

شرکت فاو، برندی است که تکنولوژی ساخت موتور را در تمام کلاس‌های خودروی سواری، تجاری و حمل و نقل دارد و بنابر این در انتقال تکنولوژی برای کشور ما مفید است. این قرارداد چند ویژگی و دستاورد ویژه دارد که اولین بخش آن انتقال تکنولوژی است و نیز سرمایه‌گذاری که از طرف ایرانی شرکت مشترک تأمین می‌شود. علاوه بر انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری خارجی، بحث اشتغال و تولید هم بسیارمهم است

معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت صنعت، درباره‌ی زمان تولید پیشرانه‌های یورو ۵ و یورو ۶ در ایران تصریح کرد:

 نکته دیگر، پیاده‌سازی استاندارد یورو ۶ است که قرار است این شرکت چینی استاندارد ۵ را در اختیار ما قرار دهد و یورو ۶ را هم در یک زمان مشخص برای موتورهای خودروهای ساخت داخل ما اجرایی کند . شرکت فاو قول داده است کار را با ۱۰۰ هزار دستگاه موتور در تمام کلاس‌های خودرویی شروع کند وبرای آینده این را به نتیجه مطلوب می‌رساند.

آغاز عملیات اجرایی و تولید موتورهای یورو ۵، ظرف ۹ ماه تا یک سال آینده است. این پروژه‌، پروژه ملی و اساسی خواهد بود که مزایای ویژه‌ای برای ما به دنبال دارد.

Besturn B30

قبادیان با تشریح سابقه فعالیت شرکت فاو در ایران گفت:

 این شرکت قبلا هم با بخش‌های خودرویی شرکت‌های داخلی در حال کار بوده است؛ اما تا الان بحث انتقال تکنولوژی مطرح نبوده و این جلسه پایه کاری برای آینده خواهد بود. طی روزهای آینده قرارداد این پروژه نهایی می‌شود و درحال مشخص مکان تأسیس شرکت مشترک هستیم.

Besturn B50

گروه خودروسازی فاو، یکی از قدیمی‌ترین صنایع چین با قدمت ۶۴ سال است که علاوه بر تولید سواری، انواع کامیون، اتوبوس و قوای محرک تولید می‌کند. محصولات این شرکت، با برند بسترن و مدل‌های B30، B50، همراه چند نمونه کامیون و کشنده‌ی تریلر در ایران حضور دارند. نماینده‌ی تولید و فروش خودروهای فاو در کشور، بهمن خودرو است و شرکت سیباموتور هم به‌عنوان نماینده‌ی وسایل نقلیه‌ی سنگین با این شرکت چینی همکاری دارد.

منبع شاتا

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید