ابرخودروی هنسی ونوم F5 سریع‌تر می‌شود

مهندسان هنسی ادعا می‌کنند که ونوم F5 در جدیدترین بروزرسانی می‌تواند به سرعت ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد و راحتی بیشتری برای سرنشینان داشته باشد.

هایپرکار هنسی ونوم F5 این هفته اولین نمایش رسمی اروپایی خود را در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ جشن گرفت. این ابرخودروی ۱،۶۰۰ اسب بخاری با حضور جان هنسی مدیر عامل شرکت در کنار برخی از نزدیک‌ترین رقبای خود از جمله بوگاتی و کونیگزگ به نمایش عمومی گذاشته شد. اگر چه تقریبا همه‌ چیز را در مورد هنسی ونوم F5 از نمایشگاه SEMA می‌دانیم، اما مدیر عامل هنسی به برخی جزئیات مهم جدید درباره آن اشاره کرد که دستیابی به سرعت ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت از آن جمله است.

هنسی در مصاحبه‌ای با وب‌سایت تاپ‌گیر گفت:

 ابرخودروی ونوم F5 دارای پیشرانه ۸.۰ لیتری خورجینی هشت سیلندر با توربوی دوگانه است. حتی جالب‌تر این‌که، می‌تواند به یک جفت توربوشارژر دیگر نیز مجهز شود، که تعداد کل آن‌ها را به چهار می‌رساند. 

قدرت پیشرانه، همان ۱.۶۰۰ اسب بخار است و باید بتواند به هدف هنسی یعنی سرعت قابل توجه ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت برسد؛ بعد از دست‌یابی به این اهداف، هنسی برای کسب رکورد میانگین سرعت، تلاش خواهد کرد.

Hennessey Venom F5 / سوپراسپرت هنسی ونوم F5

هنسی در این مصاحبه گفت:

شما می‌بینید که کونیگزگ در جایگاه اول قرار گرفته است؛ بوگاتی هم نمی‌خواهد بدون تلاش بنشیند، پس رقبای ما در حال بازگشت به رقابت نزدیک هستند. اما من فکر می‌کنم در مورد رسیدن به بیش‌ترین سرعت ممکن، هنوز هم چالش وجود دارد و هیچ‌کدام از شرکت‌های رقیب حاضر نیستند به راحتی میدان را خالی کنند.

 علاوه بر تلاش این شرکت برای بهبود سرعت هنسی ونوم F5، برنامه‌هایی نیز برای افزایش راحتی فضای داخلی خودرو وجود دارد. هنسی در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ از تلاش برای بهبود سرعت ابرخودرو در کنار تولید محصولی راحت برای سواری در جاده خبر داد.

فقط ۲۴ نمونه از خودروی هنسی ونوم F5 در کارخانه هنسی سیلی ایالت تگزاس ساخته خواهد شد. هر کدام از این خودروها قیمتی در حدود ۱.۶ میلیون دلار خواهند داشت، در حالی که با انتخاب گزینه‌های اختیاری این قیمت به بیش از ۲ میلیون دلار نیز می‌رسد. خریداران احتمالی این خودرو ابتدا باید درخواست خود را به شرکت سازنده تحویل دهند و پس از تائید شدن توسط جان هنسی، می‌توانند مالک ابرخودروی پرسرعت ونوم F5 شوند.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید