پورشه 911 GT2 RS Clubsport رونمایی شد

نسخه‌ی مخصوص پیست پورشه 911 GT2 RS Clubsport با قیمت حدود ۴۶۰هزار دلار در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس رونمایی شد. 

پورشه مدل جدید 911 را در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی کرد. این خودروساز مشهور آلمانی می‌خواهد به تمام دنیا نشان دهد نسل فعلی پورشه 911 هنوز نمرده است. نسل جدید پورشه 911 GT2 RS راهی پیست خواهد شد و 911 GT2 RS Clubsport نامیده می‌شود. به‌طور خلاصه تمام قابلیت‌هایی که در نسخه‌ی جاده‌ای GT2 RS وجود داشت، با شدت بیشتر در پکیج جدیدی با نام کلاب‌اسپرت عرضه شده است. 

Porsche 911 GT2 RS Clubsport / پورشه 911

زیر کاپوت از پیشرانه‌ی ۳.۸لیتری شش سیلندر تخت مجهز به توربوشارژر دوگانه با قدرت هفتصد اسب‌بخار استفاده می‌شود که در نسخه‌ی خیابانی پورشه 911 هم وجود دارد. قدرت ازطریق جعبه‌دنده‌ی هفت‌سرعته‌ی دوکلاچه به چرخ‌های ۳۱۰میلی‌متری عقب منتقل می‌شود. کنترل جعبه‌دنده به‌وسیله‌ی اهرم تعویض دنده‌ی دستی پشت فرمان امکان‌پذیر است.

Porsche 911 GT2 RS Clubsport / پورشه 911

کالیپرهای ترمز شش‌پیستونی مسابقه‌ای در ترکیب با دیسک ترمز (روتور) پانزده‌اینچی، وظیفه‌ی کاهش سرعت و توقف چرخ‌های جلو را برعهده دارند؛ درحالی‌که در چرخ‌های عقب از کالیپرهای چهارپیستونی و دیسک‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود. با درنظرگرفتن وزن ۱۳۹۰ کیلوگرمی پورشه 911 کلاب‌اسپرت، باید قدرت ترمزی زیادی برای توقف در سرعت‌های زیاد اعمال شود. 

Porsche 911 GT2 RS Clubsport / پورشه 911

برای رانندگی در پیست، از سیستم‌های کنترل کشش و پایداری کمک گرفته می‌شود تا کنترل بیشتری بر پیشرانه‌ی عقب توربوشارژ داشته باشد. این همان قابلیتی است که در نسخه‌ی جاده‌ای پورشه 911 نیز وجود دارد، با این تفاوت که کلیدهای جدیدی در کنسول مرکزی برای روشن و خاموش‌کردن آسان سیستم تعبیه شده است. 

داخل کابین، تنها برای راننده صندلی وجود دارد و همان‌طورکه انتظار می‌رود، رول‌کیج بزرگی برای ایمنی بیشتر راننده قرار گرفته است. غربیلک فرمان کربنی و صفحه داشبورد دیجیتال برگرفته از پورشه 911 GT3 R و مهار مسابقه‌ای شش‌نقطه‌ای،‌ ازجمله سایر امکانات 911 GT2 RS Clubsport به‌شمار می‌روند. این مدل درحقیقت خودروی اسپرت است؛ اما هنوزهم در آن از سیستم تهویه‌ی مطبوع استفاده می‌شود تا هنگام گرم‌شدن در مسابقه، راننده را خنک نگه دارد. 

Porsche 911 GT2 RS Clubsport / پورشه 911

پورشه درحال‌برنامه‌ریزی برای ساختن فقط دویست دستگاه 911 GT2 RS Clubsport است که صاحبان آن‌ها می‌توانند در رویدادهای کلاب‌اسپرت و برخی مسابقه‌های بین‌المللی شرکت کنند. اگرچه این خودروی اسپرت برای شرکت در چنین مسابقه‌هایی طراحی شده، باتوجه‌به رکورد پورشه، از حضور آن در رقابت‌های مختلف اتومبیل‌رانی تعجب نکنید. پورشه قیمت این مدل را ۴۶۱هزار و ۳۵۵ دلار اعلام کرده است و تا اواسط سال میلادی آینده وارد بازار می‌شود. 

دانلود    360P          720P

منبع topgear motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید