با حضور آرنولد شوارتزنگر، اولین هامر الکتریکی جهان معرفی شد

شرکت کریزل الکتریک و آرنولد شوارتزنگر ستاره‌ی هالیوود، از یک خودروی هامر تمام الکتریکی رونمایی کردند.

علاقه‌ی آرنولد شوارتزنگر، ستاره سابق هالیوود به خودروهای هامر به‌خوبی در فیلم‌های و زندگی شخصی او دیده شده است؛ این ستاره‌ی سینما و فرماندار سابق کالیفرنیا، در بهینه‌سازی تعدادی از خودروهای نظامی بنزین‌سوز با مقاصد کلکسیونی یا حتی تبدیل آن‌ها به خودروهای هیدروژنی و سوخت‌های زیستی تجربیات خوبی دارد.

کریزل الکتریک (Kreisel Electric) یک شرکت تخصصی باتری‌های پیشرفته‌ محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر، به تولید خودروی الکتریکی علاقه نشان داده است. چند ماه پیش، به معرفی سوپراسپرت برقی کریزل با نام 910e در زومیت پرداختیم. این برند اتریشی حالا شاسی‌بلندی مطابق با سلیقه‌ی «فرماندار سبز» را به یک خودروی الکتریکی تبدیل کرده است. آرنولد شوارتزنگر با حضور در نمایندگی جدید شرکت کریزل الکتریک در اتریش، از نسخه‌ی تمام برقی هامر H1 رونمایی کرد.

کریزل الکتریک

این اولین بار نیست که شوارتزنگر و کریزل الکتریک با یکدیگر همکاری می‌کنند. در واقع، بدنساز اسطوره‌ای جهان به‌عنوان سفیر این شرکت سازنده باتری و موتور الکتریکی انتخاب شده است و به‌عنوان سخنگوی رسمی این شرکت برای رونمایی از خودروی الکتریکی مرسدس بنز G کلاس در ماه ژانویه گذشته فعالیت کرد؛ آرنولد شوارتزنگر در حال حاضر با مهندسان شرکت کریزل الکتریک در کالیفرنیا در جریان تست و تولید این خودرو همکاری می‌کند.

هامر الکتریکی H1 آرنولد شوراتزنگر

کریزل الکتریک در مراسم افتتاح نمایندگی خودرو از یک خودروی کم‌نظیر به نام هامر H1 رونمایی کرده است. نسخه‌ی استاندارد بنزینی این خودروی آف‌رود می‌تواند تا ۲۴ لیتر سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر بسوزاند و ۴۷۰ گرم دی‌اکسید کربن  تولید کند.

به گفته‌ی کریزل الکتریک تبدیل خودروی هامر به یک آف‌رود الکتریکی حدود دو ماه طول کشید؛ در این مدت، هامر به یک باتری با ظرفیت ۱۰۰ کیلووات ساعت همراه با یک موتور الکتریکی دارای خروجی ۳۶۰ کیلووات (۴۸۳ اسب بخار) مجهز شد. محصول نهایی دارای وزن ۳۳۰۰ کیلوگرم (۷۲۷۵ پوند)، حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت (۷۴ مایل بر ساعت) و محدوده رانندگی حدود ۳۰۰ کیلومتر (۱۸۶ مایل) است.

هامر الکتریکی H1 کریزل الکتریک

شوارتزنگر در مورد این خودروی آف‌رود الکتریکی گفت:

کریزل الکتریک در زمستان سال گذشته مرسدس بنز G کلاس من را به یک خودروی الکتریکی تبدیل کرد و حالا یک هامر را هم به این مجموعه اضافه کرده است. اگر کریزل با این سرعت پیش برود، به‌زودی می‌توانم از لس‌آنجلس در هواپیمای الکتریکی بنشینم به سمت اینجا (اتریش) پرواز کنم.

کریزل الکتریک برنامه‌های بزرگ و جاه‌طلبانه‌ای برای آینده دارد؛ اما مسئولان این شرکت می‌گویند تبدیل این خودروی آف‌رود الکتریکی فقط برای نشان دادن قابلیت‌های فناوری این شرکت انجام شده است و قصد فروش نسخه‌ی الکتریکی این هامر را ندارد. افتتاح این مرکز بازاریابی و تحقیقاتی با برند جدید در رینباخ اتریش برای رونق فعالیت این شرکت انجام شده است؛ این مرکز دارای کارخانه تولید نمونه اولیه و تجهیزات باتری خودکار است.

هامر الکتریکی H1 کریزل الکتریک

مارکوس کریزل بنیان‌گذار شرکت کریزل الکتریک می‌گوید: 

 ما می‌خواهیم با استفاده از این نمونه‌های الکتریکی نشان بدهیم که به کمک فناوری کریزل چه کارهایی ممکن است. ما قطعا این مدل‌ها را به تولید انبوه نخواهیم رساند. اما هامر الکتریکی ما، مثل یک نیروگاه در لباس گرگ است و رانندگی آن به‌قدری ساکت است که هیچ صدایی در هنگام حرکت ایجاد نمی‌کند.

منبع newatlas

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید