آی او اس 11 در ۲۸ شهریور منتشر خواهد شد

اپل در جریان رویداد اختصاصی خود، دقایقی قبل اعلام کرد که سیستم عامل آی‌اواس ۱۱ در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) منتشر خواهد شد.

اپل امروز چندین محصول جدید معرفی کرده است که از آن جمله می‌توان به اپل واچ ۳، اپل‌ تی‌وی 4K، و آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس اشاره کرد. البته اگر شما اکنون یک آیفون یا آیپد دارید، اپل برای شما خبرهای خوبی دارد. این کمپانی دقایقی قبل در رویداد مطبوعاتی خود اعلام کرد که جدیدترین نسخه‌ی سیستم عامل آی‌اواس در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) منتشر خواهد شد. در این تاریخ تمام کاربران می‌توانند آی‌دیوایس سازگار خود را به طور رایگان به آی‌اواس ۱۱ به‌روزرسانی کنند.

اپل اولین‌ بار در رویداد WWDC 2017 در ماه ژوئن از آی‌اواس ۱۱ رونمایی کرد. در طی چند ماه اخیر نیز شاهد انتشار چندین نسخه‌ی آزمایشی از این سیستم‌ عامل بوده‌ایم و توسعه‌دهندگان در طی این مدت، روی به‌روزرسانی‌های جدید و قابلیت‌های تازه‌ی این سیستم‌ عامل کار کرده‌اند.

آی‌اواس ۱۱ را می‌توان یک آپدیت بسیار بزرگ و مهم برای آیپد دانست. بخش ناوبری جدید این سیستم عامل باعث می‌شود آیپد شما به قابلیت‌هایی بیشتر از آنچه در یک تبلت وجود دارد، مجهز شود. اگرچه صفحه‌ی خانگی در آی‌اواس ۱۱ تغییر چندان قابل توجهی به خود ندیده است؛ اما حالا داک جدید به کاربر کمک می‌کند تا همیشه و به سرعت، به اپلیکیشن‌های مورد نظر خود دسترسی داشته باشد. برای دسترسی به داک جدید آی‌اواس ۱۱ می‌توانید انگشت خود را از لبه‌ی پایینی نمایشگر به سمت بالا سوایپ کنید.

اگر به درگ کردن انگشت خود در شرایط فوق ادامه دهید، یک دید کلی از اپلیکیشن‌هایی که اخیرا با آن‌ها کار کرده‌اید در دسترس قرار خواهد گرفت. در این فضای کاری می‌توان چند اپلیکیشن را به‌طور همزمان و در کنار هم به اجرا درآورد. اگر بخواهید از دو اپلیکیشن در کنار هم استفاده کنید، می‌توانید آیکون اپلیکیشن‌های مورد نظر را به‌سادگی و با درگ کردن از بخش داک به صفحه‌ی اصلی بکشید.

اپل همچنین یک سیستم درگ-دراپ جدید در آی‌اواس ۱۱ تعبیه کرده است. حال شما می‌توانید اسناد، تصاویر و ... را بین اپلیکیشن‌های مختلف درگ کنید. همچنین شما می‌تونید فایل‌های خود را با استفاده از اپلیکیشن جدید مدیریت فایل آی‌اواس ۱۱ در یک مکان مدیریت کنید.

اما از طرف دیگر بیشترین بهبودها در آی‌اواس ۱۱ برای آیفون، در پس زمینه‌ی این سیستم‌ عامل اعمال شده است. بسیاری از توسعه‌دهندگان از مدتی قبل با پلتفرم ARKit اپل کار کرده‌‌اند. ARKit پلتفرم واقعیت افزوده‌ی جدید اپل است که مدتی قبل معرفی شد. با استفاده از پلتفرم نامبرده می‌توان اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده‌ی جدیدی را به آسانی توسعه داد و کار اصلی و پیچیده‌ برای اجرای این اپ‌ها را آی‌اواس انجام خواهد داد.

یکی دیگر از تغییرات بسیار مهم آی‌اواس ۱۱، بخش کنترل سنتر جدید این سیستم عامل است که حالا می‌توان میانبرهای مختلف را در این قسمت بر اساس نیاز شخصی‌سازی کرد. مهم‌تر از همه اینکه با به‌روزرسانی آیفون خود به نسخه‌ی جدید آی‌اواس می‌توانید اطمینان داشته باشید که گوشی هوشمند شما از جدیدترین آپدیت‌های امنیتی بهره می‌برد و علاوه بر این عملکرد کلی دستگاه شما بهبود خواهد یافت.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع techcrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید