اولین ویدئو از شتاب صفر تا ۴۰۰ کیلومتر بوگاتی شیرون

عملکرد باورنکردنی ابرخودروی شیرون در رسیدن به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را تماشا کنید. 

در ۳۰ ثانیه، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ شاید اسمِ چند خودروی محبوبتان را بگویید یا متن یک موزیک را بخوانید. اما بوگاتی شیرون در ۳۰ ثانیه کارهای جالب توجه‌تری ارائه می‌دهد؛ مثلا رسیدن به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت!

این ابرخودروی فرانسوی - آلمانی، در حالت رانندگی استاندارد، به حداکثر سرعت ۳۸۱ کیلومتر بر ساعت محدود شده است؛ اما با استفاده از کلید مخصوص کنار درب، تمام توان شیرون آزاد و رسیدن به سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت امکان پذیر می‌شود که پنج کیلومتر بر ساعت از بوگاتی ویرون سوپراسپرت WRE بیشتر است.

در واقع از لحاظ تئوری، بر اساس گفته‌ی راننده‌ی تست بوگاتی، اندی والاس، شیرون توانایی رسیدن به سرعت ۴۵۰ کیلومتر بر ساعت دارد که ۱۹ کیلومتر بر ساعت از بوگاتی ویرون سوپراسپرت مدل ۲۰۱۰ بیشتر است.

با این وجود، شتاب شیرون بیش از هر چیزی جلب توجه می‌کند. شیرون در ۲.۴ ثانیه به سرعت ۹۷ کیلومتر بر ساعت و در ۶.۵ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت شیرون با داشتن لاستیک‌های مناسب، حدود ۴۶۳ کیلومتر بر ساعت است.

جالب این است که این ابرخودرو، با داشتن فضای مورد نیاز برای تلفن همراه، عینک، بطری آب و یک کیف با سایز متوسط، شاید بتواند به‌عنوان یک خودروی روزمره هم استفاده شود.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید