خودروهای هوشمند محیط اطراف خود را به چه شکل می‌بینند

خودروهای هوشمند محیط اطراف خود را به چه شکل می‌بینند

خودروهای هوشمند برای واکنش به اتفاقات پیرامون خود باید درک درستی از محیط اطراف داشته باشند. حال این سؤال پیش می‌آید که دنیای ما از نگاه این اتومبیل‌ها چگونه دیده می‌شود.

با پیشرفت صنعت در زمینه‌ی اتومبیل‌های خودران، شاهد هستیم عملکرد و دقت این محصولات افزایش چشمگیری یافته است. شاید برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که این اتومبیل‌ها چگونه محیط اطراف خود را با رادارها و حس‌گرهایی که در اختیاردارند، تحلیل می‌کنند.شرکت Civil Maps، با انتشار ویدئویی نشان داده است وقتی دیتای دریافت شده از LiDar (حس‌گر شناسایی نوری که در سقف خودرو نصب می‌شود)، دوربین‌های اپتیکال، رادار و دیگر ابزارهای جمع‌آوری اطلاعات محیطی باهم ترکیب می‌شوند، چه اتفاقی در پردازنده‌ی یک اتومبیل هوشمند رخ می‌دهد. شرکت سیویل مپز با حمایت از سوی کمپانی فورد ارائه‌دهنده‌ی نوعی تکنیک نقشه‌برداری است که با کمک هوش مصنوعی به رایانه‌ها این امکان را می‌دهد که محیط فیزیکی اطراف خود را شناخته و متناسب با آن واکنش نشان دهند و یکی از کاربردهای محصولات این شرکت در اتومبیل‌های خودران نمود پیدا می‌کند.

آنوج گوپتا، مدیر محصول کمپانی سیویل مپز توضیح می‌دهد چگونه فناوری این شرکت، می‌تواند خودرو را در شش جهت، در طول سه مختصات X، Y و Z  و همچنین حول سه محور سمتی،‌ طولی و عرضی، مکان‌یابی کند. این ویژگی باعث می‌شود که خودرو حس‌گرهایش را دقیقاً به همان قسمتی از جاده که نیاز هست، متمرکز کند.

استفاده از تکنولوژی سیویل مپز در خودرو باعث کاهش بارگزاری اطلاعات از سنسورها و کاهش تعداد محاسبات می‌شود، درنتیجه سرعت پاسخ‌دهی افزایش‌یافته و هزینه‌ها بسیار کاهش میابد که این امر برای تولیدکنندگان اتومبیل‌های هوشمند که قصد دارند خودرویی مطمئن و کارآمد را به بازار عرضه کنند، بسیار حائز اهمیت است.

سیویل مپز در تلاش است تولیدکنندگان خودروهای هوشمند را به خرید این محصول ترغیب کند. به همین دلیل تیم طراحی به‌منظور اثبات کیفیت و دقت تولیدات خود، ویدئویی از نحوه‌ی مکان‌یابی و نقشه‌برداری این محصول در محیط واقعی تهیه‌کرده است.


منبع techcrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید