تسلا مدل اس P100D، سریع‌ ترین خودروی جهان

تسلا سه نسخه از سدان رده بالای مدل اس عرضه خواهد کرد. شتاب هر سه خودرو سریع‌تر شده است و مسافت قابل پیمایش بیشتری نسبت به نسخه‌های قبلی دارند.

در طی سال‌های اخیر، تسلا مدل اس خودرویی بدون نقص و کامل بوده است. چندی قبل خبری مبنی بر تولید نسخه‌ی سریع‌تر سدان و شاسی بلند تسلا یعنی مدل اس و مدل X منتشر شد. این شرکت، اخیراً نسخه‌ی جدیدی از سدان الکتریکی مدل اس نیز عرضه کرده است. این خودرو در سه نوع 100D ،90D و P100D عرضه خواهد شد، که از این به بعد مدل P100D به‌عنوان پرچم‌دار سدان‌های این شرکت شناخته می‌شود.

تسلا مدل اس

طبق اعلام سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، 100D با یک بار شارژ کامل قادر به طی مسافتی بیش از ۵۰۴ کیلومتر است. اما طبق به‌روزرسانی اخیری که در وب‌سایت این شرکت اعمال شد، این مسافت به ۵۳۶ کیلومتر افزایش یافته است، که این خودرو را در صدر خودروهای الکتریکی، از لحاظ مسافت قابل پیمایش قرار می‌دهد. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که در صورت استفاده از تمام قدرت باتری‌ها و شتاب‌گیری چندباره، این مسافت کاهش می‌یابد.

مدل اس 100D سه هزار دلار گران‌تر از نسخه‌ی 90D است و طبق اعلام سازمان حفاظت از محیط زیست، ۶۶ کیلومتر مسافت بیشتری طی می‌کند. تسلا اعلام کرده است که شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت هر دو نسخه‌ی 100D و 90D برابر با ۴.۲ ثانیه است. این دو خودرو به ترتیب مجهز به بسته‌ی باتری ۱۰۰ و ۹۰ کیلووات ساعتی هستند.

همانطور که انتظار می‌رود، نسخه‌ی 100D کندتر از P100D است. نسخه‌ی P100D می‌تواند صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۲.۵ ثانیه طی کند.

طبق گزارش مالکان این خودرو، حالت‌های رانندگی Ludicrous+ و Insane باعث بهبود چشم‌گیر زمان شتاب‌گیری P100D  از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌شوند. حال یکی از طرفداران خودروهای تسلا، که علاقه‌مند به شرکت در مسابقات درگ با خودروی P100D خود است، توانسته است سریع‌ترین زمان شتاب‌گیری را ثبت کند.

تسلا مدل اس

این تست شتاب‌گیری در مسیر مسابقه‌ای درگ به مسافت یک هشتم مایل برگزار شد و کانال مسابقه‌ای تسلا در یوتیوب توانست رکورد شتابِ از حالت سکون تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در مدت‌زمان ۲.۳۸۹ ثانیه ثبت کند. این زمان تقریباً از هر نوع خودروی مجاز شهری و بدون تیونینگ به بازار عرضه می‌شود، سریع‌تر است. زمان ثبت‌شده سریع‌تر از زمان‌های اعلام‌شده برای بوگاتی شیرون، پورشه ۹۱۸ اسپایدر، کونیخزگ One:۱ و مک‌لارن P1 GTR است.

حال خودروهای اسپرت و سوپراسپرت موجود در بازار را در نظر بگیرید، شکاف زمانی که در شتاب‌گیری به دست می‌آید، نسبت به ابرخودروها نیز بیشتر خواهد شد. در نظر بگیرید شما یک آئودی R8 V10 Plus دارید! به‌محض شروع رقابت و شتاب‌گیری در کنار مدل اس P100D، تنها چیزی که خواهید دید چراغ‌های عقب این خودرو خواهد بود. قطعاً مدل‌های مک‌لارن نیز بسیار سریع هستند، اما فضای داخلی آن‌ها نسبت به مدل اس کوچک‌تر است و در برابر حالت رانندگی Insane مدل اس، شانسی جز ماندن در گرد و غبار حاصل از شتاب این خودرو نخواهد داشت.

تسلا مدل اس

این نسخه ۳۹,۵۰۰ دلار گران‌تر از نسخه‌ی معمولی 100D است، اما در قبال این مبلغ، ۳۶ کیلومتر مسافت بیشتری طی می‌کند و شتاب‌گیری آن سریع‌تر است. خریداران می‌توانند در این نسخه، قابلیت‌هایی نظیر سیستم خودران، بسته‌ی ارتقاء امکانات، سیستم تعلیق هوشمند بادی، بسته‌ی آب و هوای سرد، صندلی‌های عقب روبه‌رو و سیستم صوتی کاربرپسند و حرفه‌ای انتخاب کنند.

تسلا همچنین نسخه‌ی 100D، شاسی بلند مدل X را نیز عرضه کرده است که مسافتی معادل با ۴۷۲ کیلومتر طی می‌کند. این نسخه فقط ۱۰ کیلومتر مسافت بیشتری نسبت به نسخه‌ی 90D طی می‌کند. به گفته‌ی تسلا شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت مدل X برابر با ۴.۸ ثانیه است، که برابر با مدل 90D است.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم ویدیوی تست شتاب این سدان را تماشا کنید.

دانلود: 720p - 480p

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید