موسس جاوا، James Gosling به گوگل پیوست

James Gosling، برنامه نویس مطرح دنیا که جاوا را در Sun Microsystem خلق کرد، به گوگل همان شرکتی که توسط اوراکل متهم به کپی کدهای جاوا و استفاده در سیستم عامل اندروید شده بود، پیوست. Gosling در وب لاگ رسمی خود نوشته است: هنوز مشخص نیست در چه زمینه ای قرار است مشغول شوم ولی ترجیح می دهم در بخشی از همه امور فعالیت کنم. زمانی که Oracle شرکت Sun Microsystem را از آن خود کرد، Gosling نمی خواست به این شرکت بپیوندد.

Gosling سیاست های اوراکل را نمی پسندید و به Larry Ellison مدیرعامل این شرکت، لقب فرمانروای تاریکی داده بود. او گفته است: "در جلسه یکی شدن دو شرکت Sun و Oracle همان مکانی که ما در حال پخته شدن در رابطه با شرایط امتیازهای مابین Sun و Google بودیم، ما می توانستیم درخشش چشم های وکیل اوراکل را مشاهده کنیم."

همانطور که پیشتر اعلام کردیم اوراکل از گوگل برای عدم رعایت حق کپی رایت و استفاده از الگوهای جاوا در سیستم عامل اندروید شکایت کرده بود، اندروید از نرم افزاری به نام Dalvik که بسیار شبیه به جاواست استفاده کرده است. مزیت اصلی استفاده از جاوا، محافظت کردن از نرم افزار در مقابل سخت افزارهای مختلف مانند پردازنده های گوناگون است. بدین ترتیب یک نرم افزار برروی سخت افزارهای مختلف و وسایل الکترونیکی متفاوت به خوبی کار می کند.

Gosling حدود یک سال است که برای خود کار می کند او در وب لاگ شخصیش نوشته است: "یکی از سخت ترین کارها در زندگی انتخاب کردن است. نه گفتن به موقعیت های خوب، برای من بسیار دشوار بود."

منبع: CNET

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات