کفش ورزشی بسیار کمیاب اپل با قیمت ۵۰ هزار دلار به‌فروش می‌رسد

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
کفش اسپورت اپل Omega
شاید شما هم مثل ما فکر نمی‌کردید اپل روزی کفش تولید کرده باشد!
تبلیغات

وقتی درمورد اپل صحبت می‌کنیم، آیفون اولین محصولی است که به ذهنمان خطور می‌کند و این درحالی است که غول فناوری اهل کوپرتینو محصولات مختلفی را طی چند دهه فعالیت خود تولید کرده که شاید حتی نام آن‌ها را نشنیده باشید.

اکنون Sotheby تصمیم دارد یک جفت کفش ورزشی اپل موسوم‌به Omega Sports که در دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی تولید شده را با قیمت سرسام‌آور ۵۰ هزار دلار بفروشد. این کفش در یکی از رویدادهای اپل میان کارکنان این شرکت توزیع شد اما هرگز دردسترس عمودم قرار نگرفت و به‌همین دلیل به کالایی کمیاب تبدیل شد.

فروشگاه Sotheby عکسی از کفش‌ ورزشی اپل را با لوگوی رنگین‌کمانی اپل تبلیغ می‌کند که به‌همراه یک جفت بند قرمز اضافه عرضه می‌شود. طبق اطلاعات این وب‌سایت، برخی کارکنان اپل کفش‌های این شرکت را در اواسط دهه‌ی ۱۹۹۰ به‌عنوان هدیه دریافت کرده‌اند.

البته کفشی که Sotheby به‌فروش گذاشته، کاملاً نو است و در بسته‌بندی اصلی عرضه خواهد شد. به‌هر حال Sotheby می‌گوید رنگ این کفش‌ها به‌دلیل گذشت سال‌های زیاد، کمی تغییر کرده و درواقع محل چسب آن زرد شده است.

کفش اسپورت اپل Omega
کفش اسپورت اپل Omega
کفش اسپورت اپل Omega

البته زرد شدن کفش‌‌هایی که به‌مدت طولانی در جعبه نگهداری می‌شوند به‌دلیل پدیده‌ی اکسیدشدن کاملاً طبیعی است و کفش‌های قدیمی اپل نیز دقیقاً با چنین شرایطی مواجه شده‌اند.

این اولین‌باری نیست که کفش‌های قدیمی اپل با برچسب قیمتی درخورتوجه به‌فروش می‌رسند. سال ۲۰۲۰ نیز یک جفت کفش ورزشی اپل در حراجی Heritage فهرست شد و ۲۰ پیشنهاد خرید دریافت کرد و نهایتاً با قیمت ۹۶۸۷ دلار به‌فروش رسید. یک جفت دیگر از این کفش‌های کمیاب نیز سال ۲۰۱۶ با قیمت ۳۰ هزار دلار به‌حراج گذشته شد.

بد نیست بدانید یک دستگاه کامپیوتر کمیاب Apple-1 در حراجی سال ۲۰۲۰ با قیمت گزاف ۴۵۸۷۱۱ دلار به‌فروش رفت. همچنین سال ۲۰۱۹ کتابچه‌ی راهنمای اصلی Apple-1 به قیمت ۱۲۲۹۶ دلار فروخته شد. علاوه‌براین اخیراً اولین نسخه‌ی آیفون اپل با قیمت بیش‌از ۱۵۰ هزار دلار به‌فروش رسید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات