سلفی‌های تماشایی دکتر دولیتل

جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۰۱:۵۰
مطالعه 6 دقیقه
شاید پیش از این نام دکتر دولیتل را شنیده باشید. "ادی مورفی" در فیلم دکتر دولیتل به کارگردانی" بتی توماس"، ایفا گر نقش دامپزشکی شوخ و خوش مشرب بود که با حیوانات رابطه‌ای صمیانه داشته و حتی زبان آنها را نیز درک می‌کرد. اما اکنون به نظر می‌رسد با یک دکتر دولیتل واقعی طرف هستیم که علاوه بر صحبت کردن با حیوانات، سلفی‌های بامزه‌ای نیز با آنها می‌گیرد.
تبلیغات

 آلن دیکسون (Allan Dixon)، جوان ۲۹ ساله‌ی ایرلندی، عنوان "دکتر دولیتل واقعی" را از آن خود کرده است؛ آن هم فقط و فقط به خاطر مجموعه تصاویری خاص، منحصر بفرد و تماشایی از مخلوقاتی ریز و درشت که سهمی  ویژه را در سلفی‌های او به خود اختصاص داده‌اند.

در واقع او می‌تواند با حیوانات صحبت کرده و به آنها در گرفتن ژست‌های بامزه کمک کند. نتیجه‌ی این راهنمایی‌ها اغلب بسیار تماشایی از کار در می‌آید؛ چرا که به نظر می‌رسد دیکسون جوان این قدرت را دارد که با هر موجودی دوست شده و با حیوانات مختلف رابطه‌ای صمیمانه برقرار کند.

آلن می‌گوید که معمولاً برای ایجادرابطه‌ی دوستانه بین او و جانور مورد نظر، نیاز به ۵ دقیقه تا ۳ ساعت زمان دارد. البته این زمان بسته به نوع حیوان و احساس امنیت ایجاد شده، متغییر است. او می‌افزاید که شاید در تصاویر چندان مشخص نباشد، ولی بیشتر مواقع این کاری است سخت و مشکل. به علاوه اغلب در طول کار سر و وضع او به هم ریخته و لباس‌هایش کثیف می‌شود. خستگی و بهم ریختگی که از نظر او ارزشمند است؛ چرا که نتیجه‌ی نهایی برای او بسیار ارزش داشته و خاطره‌ای فراموش نشدنی را رقم می‌زند.

و اما توصیه‌ای به افرادی که دوست دارند جا پای جای آلن بگذارند. این عکاس ماجراجو می‌گوید اگر واقعا دوست دارید با حیوانات سلفی داشته باشید، بیش از هر چیز دیگر خونسردی خود را حفظ کرده و با آرامش با حیوان رفتار کنید. هنگام عکس گرفتن، نگرانی را از خود دور کرده و از تحریک حیوان و انجام رفتارهای تنش‌آمیز پرهیز کنید. فراموش نکنید جلب اعتماد حیوانات، اولین قدم برای ثبت یک لحظه‌ی طلایی و خاطره‌انگیز است.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم به تماشای گوشه‌ای از سلفی‌های به یاد ماندنی این عکاس خوش‌ذوق و سوژه‌های بانمکش بنشینید.

 نظر شما در مورد این مجموعه‌ی متفاوت چیست؟ اگر شما هم سلفی‌های از این دست دارید، خوشحال می‌شویم آنها را با ما و دیگر دوستان‌تان در زومیت به اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات