پازل: فاصله‌‌ ایجاد شده

پازل: فاصله‌‌ ایجاد شده

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست.

به «پازل» ۷ مهر ۱۳۹۶، اولین پازل پاییزی سال ۹۶ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. دویستمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و نود و نهم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

پاسخ معمای صد و نود و نهم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای ریاضی ساده بود.

با توجه به عبارت‌ها، هر عدد متناظر با عددی است که از قرار گرفتن حاصلجمع ارقام اول و آخر در کنار حاصلجمع ارقام میانی خودش تشکیل شده است. بر اساس این توضیـح  پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۴ یعنی ۱۵۷ است.  بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

کاربران زیادی در پازل هفته گذشته شرکت کردند که از این میان می‌توان به نام‌های زیر اشاره کرد:
حسین اخلاقی، جواد اروندی، همایون اصغریان، شاهین الف، سید محمدحسین حسینی، سامان حق‌کیش، علیرضا خیامی، علیرضا راد، علیرضا روشن‌ضمیر، شاهین زنبقی، حسین زیارتی، عبدالکریم سلطانی، عباس شادمهر، محمد شهابی‌پور، حمیدرضا صابری، آرمان صالحی، محمد صفری، اسما طالقانی، سید سعید طباطبایی‌فر، عبدالرحیم عزیزی، علی، احمد علیزاده، مهدی فرضی، رضا قادر، کیوان قهاری، امین کارگر، آرمان کاشف، علیرضا کرمانی، محمد، محمدمهدی محمدی، احسان مظاهری، سید امین موسوی، علی موسوی، ایمان موقرنیا، کاظم میردهقان، مهران نیکوبیان و بهنام هدایتی.

از تمامی کاربرانی که در پازل هفته گذشته شرکت کرده‌اند ممنونیم.

* * *

معمای شماره ۲۰۰: جمعه ۷/مهر/۱۳۹۶
(معمای ریاضی؛ سطح متوسط)

دو مرد، پشت به پشت هم ایستاده‌اند. آن‌ها ابتدا در جهت خلاف یکدیگر ۴ متر جلو رفته و سپس با چرخش به سمت چپ ۳ متر دیگر به جلو می‌روند. در این حالت فاصله بین این مرد چقدر است؟

  • ۱:  ۵ متر
  • ۲: ۱۰ متر
  • ۳: ۱۵ متر
  • ۴: ۲۰ متر

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطـفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایـمیل :ایمیل آدرس پازل  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 200
در بدنه ایـمیل نـیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمـاس خــود را درج کنـیـد.

توضیح اول: از آنجا که امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» به ایمیل‌آدرس majid@zoomit.ir ارسال کنید.

توضیح دوم: با توجه به اینکه ایمیل‌آدرس majid@zoomit.ir تنها جهت پاسخ به سؤالات شــما درباره ســری پازل می‌باشـــد، پاسخ‌های ارسال شده به این ایمیل‌آدرس در قرعه‌کشی پازل شرکت داده نخواهند شد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید