کشف گونه‌ ای جدید از خرچنگ خاردار در اندونزی

کشف گونه‌ ای جدید از خرچنگ خاردار در اندونزی

یک هنرمند آلمانی به تازگی موفق به کشف گونه‌ای جدید شده که می‌توان آن را زیباترین خرچنگ خاردار جهان دانست. موجودی زیبا که سحابی درخشانی را روی پوسته‌ی سخت بدن خود حمل می‌کند. در ادامه به بررسی این آفریده‌ی زیبای خلقت خواهیم پرداخت.

 "Cherax Pulcher" را شاید باید پسر عموی دور میگو و لابستر به شمار آورد. موجودی آبزی که بومی کشور اندونزی است و تصویری درخشان از سحابی خوش نقش و نگار کیهانی یا صحنه‌ای مسحور کننده از غروب در مناطق گرمسیری، زینت بخش پیکر آن شده است.

کشف گونه ای جدید از خرچنگ‌های خاردار

این خرچنگ خاردار زیبا توسط کریستین لوکاپ (Christian Lukhaup)، هنرمندی از کشور آلمان کشف شده است. البته شاید این کشف چندان هم جذاب و جالب توجه نباشد. صنعت تعقیب و تجارت حیوانات خانگی، مدت‌هاست که از وجود این گونه اطلاع دارد، ولی تا این زمان از محل دقیق زندگی این خرچنگ اطلاعی در دست نبود. لوکاپ هم تنها عکسی از این خرچنگ دیده بود. او جستجوی گسترده‌ی خود را آغاز و سرانجام سر از "Hoa Creek" در بخش اندونزیایی گینه‌ی نو درآورد.

کشف گونه ای جدید از خرچنگ‌های خاردار

متأسفانه این گونه‌ی زیبا هنوز کشف نشده، در معرض خطر قرار گرفته است. از آن جا که لوکاپ در بررسی‌های اولیه خود به جزئیات دقیق در مورد این گونه پرداخته، از هم اکنون حیات این خرچنگ توسط مجموعه داران اکواریوم مورد تهدید قرار گرفته است. لوکاپ می‌نویسد اگر این روند ادامه پیدا کند و کلکسیون داران همچنان به جمع آوری این نوع برای تجارت ادامه دهند، ناگزیر برای حفظ بقای این گونه، باید تصمیمی جدی گرفته شده و طرح‌های مختلف ارائه شود.

کشف گونه ای جدید از خرچنگ‌های خاردار

کشف گونه ای جدید از خرچنگ‌های خاردار

به هر حال حرص و طمع بشر، مدت‌هاست که حیات دیگر موجودات این سیاره را به شکلی جدی مورد تهدید قرار داده است. شاید بهتر باشد که گونه‌های ناشناخته، همچنان ناشناس باقی بمانند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده