مایکروسافت از هیئت مشاوره ترامپ خارج شد

مایکروسافت از هیئت مشاوره ترامپ خارج شد

دولت ترامپ از آغاز کار، ‌به‌صورت مداوم در حال از دست دادن اعضا و همکاران خود بوده و اکنون با حوادث اخیر شارلوتسویل، این موج کناره‌گیری شدیدتر شده است.

آخرین مورد از این موج استعفا، خروج برد اسمیت، مدیر و نماینده‌ی قانونی مایکروسافت از هیئت مشاوره‌ی اقتصاد دیجیتال دولت آمریکا است. این تصمیم به علت ناتوانی ترامپ در محکوم کردن قاطعانه‌ی نژادپرستان گرفته شده است.

بدین ترتیب برد اسمیت، به گروهی از اعضای سابق شامل میشل بیکر، رئیس هیئت مدیره‌ی بنیاد موزیلا، کرن بارتلسن، رئیس مؤسسه‌ی IEEE، سونیا کاتیال، استاد حقوق دانشگاه کالیفرنیا، زویی برد، مدیرعامل بنیاد مارکل، گرگ بکر، مدیرعامل بانک سیلیکون ولی، اویسین هانران، مدیرعامل شرکت هَندی و کوری توماس، مدیرعامل کمپانی رپیدسون می‌پیوندد.

افراد دیگری که احتمال استعفای آن‌ها می‌رود شامل دیوید کوهن، یکی از معاونان ارشد کمپانی کامکست، جیمز مانیکا، یکی از مدیران کمپانی مک‌کنزی و مارتا تلادو، مدیرعامل نشریه‌ی کانسومر ریپورتس است. زویی برد یکی از اعضای هیئت مشاوره می‌گوید:

این مسئولیت اخلاقی رهبران ما است که با احترام به مساوات و برابری نژادی، به شهروندان آمریکایی ملحق شوند. این ارزش‌ها کشور ما را قادر ساخته است تا فرصت‌های جدید خلق و از آزادی تجلیل کند. به‌منظور حفظ این ارزش‌های گران‌بها، هرگز نباید هیچ تردیدی در محکوم کردن نفرت، تعصب، خشونت و نژادپرستی وجود داشته باشد.

میشل بیکر، از دیگر اعضای این هیئت، می‌نویسد:

این مسئولیت رهبران است که وارد عمل شوند و برای اعتلای تک‌تک شهروندان آمریکا بکوشند. رهبران ما باید قاطعانه از تعصب، نژادپرستی، تبعیض جنسی، نفرت و خشونت تبری بجویند.

این موج استعفا به دنبال انحلال دو کمیته‌ی تصمیم‌گیری ریاست‌جمهوری، شورای تولیدکنندگان و انجمن راهبرد و سیاست، کمیته‌ی مطالعات علوم انسانی ریاست‌جمهوری و استعفای آلفونسو برنارد، کشیش کلیسای نیویورک از شورای مذهبی ترامپ صورت می‌گیرد. اکنون با این وضعیت به نظر می‌رسد که جز وفاداران و طرفداران شخص رئیس‌جمهور، فرد دیگری در خدمت دولت آمریکا باقی نمانده است.


منبع mspoweruser

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید