پازل : مجرمان | جایزه هفته: یک دستگاه ماوس گیمینگ ریوال ۳۰۰

پازل : مجرمان | جایزه هفته: یک دستگاه ماوس گیمینگ ریوال ۳۰۰

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست.

به «پازل» ۵ آذر ۱۳۹۵ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و پنجاه و نهمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و پنجاه و هشتم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

Rival 300پازل این هفته با حمایت شرکت استیل‌سریز برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به یک نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، یک دستگاه ماوس گیمینگ ریوال ۳۰۰ اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره صد و پنجاه و هشتم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش بود که عدد میانی در هر سطر، برابر با نیمی از حاصل‌جمع سایر عدد‌های آن سطر است. بر همین اساس پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۳ یعنی عدد ۶ است. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برنده خوش‌شناس «پازل صد و پنجاه و هشتم زومیت»:

آقای احسان شرقی اسبق، ۲۴ ساله از  بناب، دانشجوی مهندسی پلیمر

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت گیگابایت، به برنده، یک دستگاه کارت‌گرافیک گیگابایت مدل RX460 Windforce OC اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به آقای شرقی تبریک می‌گوییم و برای ایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۵۹: جمعه ۵/آذر/۱۳۹۵
(معمای منطقی؛ سطح آسان)

۴ نفر مجرم را در یک سلول زندانی کرده بودند. نام این چهار نفر رضا، فرشاد، سعید و پیمان است.  یکی از این چهار نفر کلاهبردار، یکی سارق بانک، یکی جیب‌بر و یکی جاعل بود.

این چهار نفر دور یک میز مربع در وسط سلول نشسته بودند. کسی که روبروی فرشاد نشسته بود جاعل بود. شخصی که سمت چپ پیمان بود جیب‌بر بود. کلاهبردار در سمت راست جاعل و سارق بانک روبروی رضا نشسته بود.

با توجه به این توضیحات چه کسی کلاهبردار است؟

  • ۱:  سعید
  • ۲: رضا
  • ۳: فرشاد
  • ۴: پیمان

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام بگذارید و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطـفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیـل :ایمیل آدرس پازل  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 159
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سـن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح: با توجه به اینکه امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، از طریق ایمیل‌آدرس پازل و با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» برای ما ارسال کنید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید