پازل : آن روی سکه‌ | جایزه هفته: سه عدد کوله‌پشتی گیمینگ B3

پازل : آن روی سکه‌ | جایزه هفته: سه عدد کوله‌پشتی گیمینگ B3

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست.

به «پازل» ۲۱ آبان ۱۳۹۵ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و پنجاه و هفتمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و پنجاه و ششم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

Aorus B3

پازل این هفته با حمایت شرکت Aorus برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به سه نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهند، کوله پشتی گیمینگ B3 اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره صد و پنجاه و ششم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش بود. به جز تصویر شماره ۳، ترکیب دایره‌های کوچک در سایر تصاویر به صورت دو به دو با هم متناظر هستند؛ برای مثال تصویر ۱ و ۵ یا ۲ و ۴. بر همین اساس پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۱ یعنی تصویر شماره ۳ است. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برندگان خوش‌شناس «پازل صد و پنجاه و ششم زومیت» عبارتند از:

آقای علی آزادی، ۲۱ ساله از  تهران، دانشجوی مهندسی کامپیوتر
آقای نیما رحیم‌زاده، ۲۹ ساله از  رامسر، دیپلم برق صنعتی

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت لینکسیس، به هر یک از برندگان، یک دستگاه روتر لینکسیس مدل X1000 N300 اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به هر دو برنده تبریک گفته و برایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۵۷: جمعه ۲۱/آبان/۱۳۹۵
(معمای هوش؛ سطح سخت)

چهار سکه را به گونه‌ای بر روی یک میز و در یک ردیف قرار می‌دهیم که در هر چهار سکه روی شیر بالا باشد. می‌خواهیم با در نظر گرفتن شروط زیر، روی خط همه سکه را به سمت بالا برگردانیم:

۱- در هر حرکت باید روی سه سکه را بچرخانیم.
۲- هر حرکت، شامل چرخش روی سه سکه بوده ولی آن را یک حرکت محسوب می‌کنیم.

با توجه به توضیحات بالا در چند حرکت می‌توان روی خط همه سکه‌ها را به سمت بالا چرخاند؟

  • ۱:  ۱۶ حرکت
  • ۲: ۱۲ حرکت
  • ۳: ۸ حرکت
  • ۴: ۴ حرکت

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطـفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیـل :ایمیل آدرس پازل  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 157
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سـن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح: با توجه به اینکه امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، از طریق ایمیل‌آدرس پازل و با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» برای ما ارسال کنید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید