۱۰ استفاده‌ی فوق‌العاده از لاستیک‌های کهنه

پنج‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳
مطالعه 5 دقیقه
دنیای اطراف ما پر از اشیاء کهنه و فرسوده است که می‌توانیم به راحتی آن‌ها را دور بیاندازیم و یا با کمی خلاقیت آن‌ها را بازیابی کرده و  اشیاء کاربردی و فوق‌العاده‌ی دیگری بسازیم. با زومیت همراه باشید تا ببینیم با لاستیک‌های کهنه چه می‌توان کرد؟
تبلیغات

 برندهای جدیدی از لاستیک‌های اتومبیل به بازار آمده و شما قصدر دارید از شر ۴ لاستیک قدیمی و فرسوده‌ی خود خلاص شوید. می‌خواهید با آنها چه کار کنید؟ دو راه حل دارید. راه اول این که یکی را صدا بزنید که بیاید و آن‌ها را از دست و پای‌تان جمع کند ضمن این که پول ناقابلی هم بابت آنها به شما بدهد. راه حل دوم این است که با دنبال کردن لیست این مطلب، نبوغ و خلاقیت خود را به دوست و فامیل نشان دهید!

کافی‌ست یک زمان آزاد مختصر و اندکی قوه‌ی تخیل داشته باشید. اگر هم در حد بسیار کم به کارهای فنی آشنا باشید کارتان آسان‌تر نیز می‌شود.

۱- دمپایی درست کنید

جالب است بدانید که در ویتنام به همین شکل دمپایی می‌سازند. حتی چند شرکت ویتنامی هستند که کار اصلی‌شان ساختن دمپایی از لاستیک‌های کهنه است.

۲- شروع به ساخت یک باغچه‌ی خارق‌العاده کنید

همان‌طور که در تصویر می‌بینید، با لاستیک‌های ماشین گلدان‌های خیلی زیبایی می‌توان ساخت. می‌توانید لاستیک را روی دیوار آویزان کنید تا یک باغچه ی معلق داشته باشید و یا باغچه‌ی لاستیکی خود را روی زمین بسازید.

۳. یک قلعه بسازید

حق با شما است. این بیشتر شبیه یک کشتی زمینی‌ است تا یک قلعه. اما باز هم اشکالی ندارد. در واقع شما خانه ای ساخته‌اید که دوست‌دار محیط زیست است و حتی می توان از آن به عنوان "مقر پادشاهی لاستیکی" تعبیر کرد.

۴. یک مسیر مانع‌دار بسازید

حتما در فیلم‌های جنگی از این نوع مانع‌ها دیده‌اید که معادل انگلیسی آن "obstacle course" است. شما می‌توانید پس از ساخت این مانع، هر بار که خواستید چیدمان آن را تنظیم کنید.

۵. میز و صندلی بسازید

واقعا هیچ محدودیتی برای ساخت میز و صندلی با لاستیک‌های کهنه وجود ندارد. برای ساخت صندلی کافی‌ است لاستیک‌ها را طوری کنار هم قرار دهید که به هم بافته شوند. حتی می‌توانید با قرار دادن یک بالشت در داخل لاستیک و چسباندن چند قطعه چوب در بالای آن، یک میز قهوه خوری هم در کنار صندلی‌ها بسازید و بساطی در حد امپراتوری عثمانی راه بیاندازید!

۶.  از لاستیک‌ها برای قوی کردن ماهیچه های خود کمک بگیرید

حتی کوچک‌ترین لاستیک، وزنی بیشتر از ۲۰ پوند (حدود ۹ کیلوگرم) دارد. با افزایش تعداد لاستیک‌ها وزنه‌ی مورد نظر خود را بسازید .

۷. ایجاد یک راه پله در فضای باز

در اینجا فرق شما با یک معمار معمولی در این است که وی از مواد و مصالح بیشتری برای ساخت پله استفاده می‌کند حال آن که شما به آنچه دم دست‌تان است، قناعت می‌کنید.

۸. در اطراف خانه‌تان، دیوار یا مانع بسازید

شما می‌توانید لاستیک‌ها را با شن و ماسه پر کنید و آنها را در اطراف خانه‌ی خود به عنوان سدی در برابر سیل قرار دهید. ضمن این که این احتمال یک در بی نهایت را هم در نظر بگیرد که ممکن است یک اتومبیل مسابقه با سرعت زیاد به سمت ساختمان شما منحرف شود و این لاستیک‌ها می‌توانند مانع این تصادف شوند. قسمت جالب ماجرا اینجاست که مجبور نیستید از روش حرفه‌ای و خاصی استفاده کنید. خاصیت اینرسی و فنری لاستیک، خودش یک سد دفاعی برای منزل شما فراهم خواهد ساخت.

۹. یک پادری بسازید

باور کنید یا نه، از سال ۱۹۲۰ مردم تشک‌های خود را از مواد بازیافتی لاستیک‌های کهنه تهیه می‌کردند. این ایده اولین بار توسط شرکت Durable مطرح شد. روش کار به این شکل است که شما رشته‌های لاستیکی را به هم می‌بافید و اطراف آن را یک قاب سیمی قرار می‌دهید. با فرض این که آدم خیلی کاربلدی نیستید، باز هم می‌توانید به خوبی از پس این کار بر بیایید.

۱۰. تاب لاستیکی هم ایده ی خوبی است

یک تاب لاستیکی که به درخت آویزان باشد، می تواند بساط سرگرمی یک کودک را فراهم کند و با وجود کم هزینه بودن این کار، او را به شدت هیجان زده کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات