زومجی: پیش نمایش بازی Pro Evolution Soccer 2016

پنج‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
به تازگی دموی قابل بازی PES 2016، از مجموعه‌ای محبوب با سبک ورزشی/فوتبال منتشر شده و زومجی هم فرصت این را پیدا کرده تا نگاهی اجمالی به این بازی قبل از عرضه داشته باشد.
تبلیغات

Pro Evolution Soccer امسال جشن ۲۰ سالگی سری را جشن می‌گیرد و به همین مناسبت کونامی سعی کرده تا با قدرت بیشتری نسخه‌ی جدید را وارد بازار کند و طرفدارهای قدیمی سری را راضی کند. قبل از معرفی بازی و بعد از وضعیت عجیب و غریب شکل گرفته در کونامی، این شایعه در فضای مجازی پیچیده بود که قرار است ساخت بازی PES متوقف شود و امسال شاهد انتشار آن نخواهیم بود. این شایعه خیلی زود تکذیب شد و مدتی کمی پس از آن بازی PES 2016 معرفی شد. در طی سال‌های گذشته و از سال ۲۰۰۸ شاهد افت این سری و جا ماندن آن از رقابت با سری FIFA بودیم. کونامی هر سال تغییرات گسترده‌ای را در بازی ایجاد می‌کرد تا اشتباهات سال گذشته‌ی خودش را جبران کند. غافل از این‌که در کنار تغییرات جدید، باز هم نکات منفی جدیدی را شاهد بودیم. متاسفانه طرفدارهای قسم خورده‌ی سری PES چشم خود را به روی ایرادهای بازی می‌بستند و هر سال از بازی راضی بودند. اما اگر بازی‌های قبلی را با دید فنی بررسی کنیم به مشکلات پی می‌بریم. امسال نیز کونامی با همان وعده‌های تکراری بازگشته و ما نمی‌دانیم که باید به آن‌ها اعتماد کنیم یا خیر! بازی PES 2016 توسط موتور بازی‌سازی فاکس اِنجین توسعه داده شده است. همان موتوری که بازی مورد انتظار Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain نیز بر پایه آن ساخته شده است. بررسی یک بازی شبیه ساز ورزشی نیاز به زمان زیادی دارد تا از تمام جهات به بازی نگاه کنیم. مخصوصا اگر فقط نسخه‌ی دمو را در اختیار داشته باشید. با امتحان کردن نسخه‌ی دمو نمی‌توان با قطعیت کامل در مورد بازی صحبت کرد و ما در این مقاله سعی می‌کنیم تا از همین تجربه‌ی کوتاه و ویژگی‌هایی که در بازی وجود دارد صحبت کنیم.

برای مطالعه کامل این مقاله به زومجی مراجعه کنید.

اگر به اخبار بازی و سرگرمی علاقه‌ دارید، به زومجی سر بزنید. شما همچنین می‌توانید آخرین رخدادهای زومجی را از صفحه‌ی  اینستاگرام زومجی دنبال کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات