باراک اوباما بازی‌های ویدیویی را بخشی از طرح جدید آموزش علوم رایانه‌ای می‌داند

سه‌شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۳
مطالعه 3 دقیقه
بنا بر اعلام مقامات کاخ سفید، بازی‌های ویدیویی یکی از بخش‌های اصلی و مهم در طرح ۴ میلیارد دلاری باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده، برای کمک به کودکان در جهت یادگیری علوم کامپیوتری است.

 طی برنامه‌ای سه ساله‌ای که اوباما آن را «دانش کامپیوتر برای همه» نام‌گذاری کرده است، پول‌های دولتی صرف تربیت معلمان و تجهیز کلاس‌های درس خواهد شد. به گزارش وبسایت CNET، این طرح ابتکاری که مخصوصا برای حمایت از اقلیت‌ها و دختران ایجاد شده، بخشی از بودجه‌ی سال ۲۰۱۷ ایالات متحده را به خود اختصاص خواهد داد که البته برای تصویب، نیازمند تایید نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره‌ی امریکا است.

تام خلیل، معاون رییس کاخ سفید در گفتگو با وبسایت Polygon گفت:

به اعلام وبسایت New York Times یکی از مدیران ارشد مایکروسافت به نام برد اسمیت نیز از طرح اوباما استقبال کرد و از برنامه‌‌های آینده‌ی مایکروسافت برای گسترش علم کامپیوتر در تمام ایالت‌های امریکا خبر داد. این کمپانی چندی پیش اعلام کرده بود که به زودی یک نسخه از بازی Minecraft که صرفا برای اهداف آموزشی طراحی و ساخته می‌شود را منتشر خواهد کرد.

اوباما برای تشریح طرح جدیدش گفت که امروزه مکان و شیوه‌ی کار کردن تغییر کرده است. او توضیح داد:

رییس جمهور امریکا فردا اطلاعات بیشتری درباره‌ی طرحش ارائه می‌کنند. ظاهرا توجه اوباما به بازی‌های ویدیویی سابقه‌ی طولانی‌تری دارد. او در سال ۲۰۱۱ سفری به کشور لهستان داشت و نسخه‌ی کالکتور بازی The Witcher 2: Assassins of Kings را از دونالد تاسک، نخست وزیر سابق این کشور هدیه گرفت. اوباما چند ماه پیش نیز مجددا به لهستان سفر کرد و حرف‌های جالبی در این باره زد. او گفت:

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود