انتشار به‌روزرسانی برای برخی نسخه‌های قدیمی ویندوز ۱۰ متوقف می‌شود

شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو آبی ویندوز 10 مایکروسافت / Microsoft Windows 10 در پس زمینه سفید
مایکروسافت در راستای ترغیب بیشتر کاربران به استفاده از ویندوز ۱۱، انتشار به‌روزرسانی برای برخی نسخه‌های قدیمی ویندوز ۱۰ را متوقف کرد.
تبلیغات

کاملاً واضح است که مایکروسافت تمرکز زیادی برای ترغیب کاربران به استفاده از ویندوز ۱۱ دارد. درحال‌حاضر ویندوز ۱۰ برای افرادی که کامپیوتر آن‌ها پیش‌نیازهای نصب ویندوز ۱۱ را ندارد، بهترین گزینه است. غول فناوری اهل ردموند همچنین اعلام کرده است به‌زودی به فروش نسخه‌ی دانلودی ویندوز ۱۰ ازطریق فروشگاه آنلاین خود پایان خواهد داد و علاوه‌براین درسال گذشته نیز به‌روزرسانی‌های زیادی برای این سیستم‌عامل منتشر نکرد. این شرکت حالا تصمیم گرفته است انتشار آپدیت‌های جدید برای برخی از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز ۱۰ را متوقف کند.

مایکروسافت با انتشار نسخه‌ی پیش‌نمایش به‌روزرسانی تجمعی KB5019275 برای ویندوز ۱۰، توضیحات مهمی را در بخش تغییرات این آپدیت ارائه داده است:

نسخه‌های پیش‌نمایش اختیاری جدید از مارس ۲۰۲۳ به‌بعد برای برخی نسخه‌های ویندوز ۱۰ ازجمله 20H2 و 21H1 منتشر نخواهد شد. البته انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی و اختیاری جدید برای نسخه‌ی 22H2 ویندوز ۱۰ همچنان ادامه خواهد یافت.
- مایکروسافت

به گزارش نئووین، نسخه‌ی 20H2 ویندوز ۱۰ از مدتی قبل دیگر به‌روزرسانی‌های اختیاری را دریافت نمی‌کند اما مشتریان نسخه‌های Education، Enterprise و IoT Enterprise تا ۹ می ۲۰۲۳ همچنان پشتیبانی خواهند شد. ازطرف دیگر افرادی که مجوز پرو، Home، Pro Education و Pro for Workstations نسخه‌ی 21H2 ویندوز ۱۰ را خریداری کرده‌اند تا ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳ و مشتریان Education، Enterprise و IoT Enterprise این نسخه تا ۱۱ ژوئن ۲۰۲۴ همچنان پشتیبانی خواهند شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات