تماشا کنید: یک تصویر از اسکن سه بعدی مغز که رابطه‌ی نئورون‌ها را به زیبایی نمایش می‌دهد

یک‌شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
در صورتی که شما نیز در دوران کودکی کنجکاوی خاصی نسبت به وسایل الکترنیکی داشته و تا به حال با باز کردن چندین وسیله‌‌ی الکترونیکی به کنکاش در درون آن‌ها پرداخته‌اید، قطعا سیم‌های رنگارنگ موجود در ساختار داخلی این ابزار‌ها را مشاهده کرده‌اید که هر یک به سمت و سویی رفته و وظیفه‌ی خاصی را برعهده دارند. شاید بسیار جالب باشد اگر بدانید که درون مغز ما انسان‌ها نیز ساختار مشابهی دارد با این تفاوت که زیبایی اصلی‌ترین فاکتور ساختار داخلی مغز ما انسان‌ها است.
تبلیغات

با مشاهده‌ی اسکن سه‌بعدی از مغز یک انسان در ویدئوی زیر که هر سیناپس (محل اتصال عصب) را نیز به زیبایی نمایش می‌دهد، ماهیت زیبای مغز خود را بیش از پیش درک خواهید کرد.

در ویدئویی که توسط نشنال‌جئوگرافی تهیه شده شاهد عرضه‌ی اطلاعات بسیار جالب توجهی هستیم، هرچند دانش انسان از ساختار مغز به طی 7 سانتی‌متر از مسیری 1.5 کیلومتری تشبیه شده است. همانطور که کارشناسان در این ویدئو عنوان کرده‌اند، هنوز راه درازی تا درک آنچه که در مغز انسان روی می‌دهد، وجود دارد. براساس اطلاعات ارائه شده در این ویدئو، می‌توان با مطالعه‌ی ساختار قطعات بسیار کوچکی از مغز موش‌ها به درک بهتری از الگوی رفتاری و ارتباطی مغز انسان‌ها دست یافت.

محققان با شبیه‌سازی مغز انسان در قالب نقاطی که با یکدیگر از طریق خطوط ارتباط رنگی به داد و ستد داده می‌پردازند، سعی در یافتن نقاط صادر کننده و پذیرنده‌ی اطلاعات دارند.

لینک دانلود مطلب

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات