فضای کاری در فیسبوک چگونه است؟ معرفی شهر کارمندان فیسبوک

سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
در شهر کوچک منلو پارک (Menlo Park) در منطقه‌ی خلیج سان‌فرانسیسکو و درست در قلب سیلیکون‌ولی، فیسبوک در حال اجرای پروژه‌ای بزرگ برای توسعه پردیس‌های خود است. این پروژه در‌واقع ساخت شهری برای کارمندان خواهد بود.
تبلیغات

از زمانی که مارک زاکربرگ کسب‌و‌کار کوچکش را در یکی از خوابگاه‌های هاروارد شروع کرد، دفتر مرکزی فیسبوک به دفعات موقعیتش را تغییر داده و هر بار برای مدت کوتاهی در منطقه‌ای ساکن بوده است. رشد سریع فیسبوک در سال‌های گذشته باعث شده است ساختمان‌ها و دفاتر جدید یکی پس از دیگری ساخته شوند و یکی از اثرهای جانبی این مسئله، پیشروی بیشتر در بخش‌ها و زمین‌های مختلف منطقه بوده است.

در‌حال‌حاضر، پردیس فیسبوک که در منطقه‌ی مرفه‌نشین پالو آلتو قرار دارد، فضای کمی اشغال نکرده است و تمام فضای آن برای رفاه افرادی ساخته شده که به فضای کاری نیاز بیشتری دارند. علاوه‌بر فضایی که در حال شبیه‌شدن به قوطی کنسرو است، مقر اصلی فیسبوک با هدف ایجاد فضای باز و استفاده نور طبیعی طراحی شده بود تا بتواند خلاقیت و حس همکاری و مثبت‌اندیشی را بین افراد افزایش دهد.

مقر فیسبوک در منلو پارک که به پردیس MPK معروف و به بانک‌های ثروتمند خلیج سان‌فرانسیسکو چسبیده است، هزاران مترمربع وسعت دارد و از سه بخش مجزا تشکیل شده است که البته بخش چهارم آن هم به‌زودی راه‌اندازی می‌شود. در‌ادامه، این ویدئو از زومیت را تماشا کنید تا بیشتر در‌این‌باره بدانید.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی فضای کاری فیسبوک چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات