هرآنچه باید درباره اکسینوس ۲۱۰۰، قدرتمندترین تراشه سامسونگ بدانید

هرآنچه باید درباره اکسینوس ۲۱۰۰، قدرتمندترین تراشه سامسونگ بدانید

 ما در ایران و بسیاری دیگر از نقاط دنیا ازجمله اروپا، نسخه‌ی اکسینسوس گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ را تجربه می‌کنیم. کره‌ای‌ها با معرفی اگزینوس 2100 می‌گویند «اکسینوس بازگشته است» و تجربه‌ای تازه را برای کاربران به‌ارمغان می‌آورد.

اگزینوس 2100 نخستین تراشه‌ی سامسونگ است که دیگر از هسته‌های پردازشی اختصاصی شرکت کره‌ای استفاده نمی‌کند. این تراشه از ساختار CPU سه‌تایی ۱+۳+۴ به‌ترتیب با یک هسته‌ی قدرتمند Cortex X1 و سه هسته‌ی میانی Cortex A78 و چهار هسته‌ی کم‌مصرف Cortex A55 برای دستیابی به ۱۹ درصد بهبود در پردازش‌های تک‌هسته‌ای و ۳۳ درصد در پردازش‌های چندهسته‌ای بهره می‌گیرد.

سامسونگ بیش از ۴۶ درصد عملکرد گرافیکی بهتر را با ماژول چهارده‌هسته‌ای Mali G78 پیش‌بینی می‌کند که پیشرفت شگفت‌انگیزی به‌حساب می‌آید. کره‌ای‌ها می‌گویند تراشه‌ی اگزینوس 2100 به‌مدد فناوری جدید AMIGO نرخ فریم پایدارتری در بازی‌ها به‌ارمغان می‌آورد؛ موضوعی که همواره یکی از ضعف‌های اصلی خانواده‌ی اگزینوس بود.

به‌گفته‌ی سامسونگ، تراشه‌ی Exynos 2100 برپایه‌ی لیتوگرافی پنج‌نانومتری LPE خود این شرکت تولید می‌شود. براساس ادعای کره‌ای‌ها، این لیتوگرافی می‌تواند حداکثر ۱۰ درصد افزایش فرکانس یا ۲۰ درصد کاهش مصرف انرژی را در فرکانس یکسان به‌همراه داشته باشد. به‌عنوان آخرین تغییر نیز می‌توان به یکپارچگی مجدد مودم 5G در دل تراشه اشاره کرد که براساس ادعای سامسونگ، در شبکه‌های mmWave می‌تواند سرعت دانلود افزون‌بر ۷٫۳۵ گیگابیت‌برثانیه را فراهم سازد.

برای آشنایی بیشتر با اکسینوس ۲۱۰۰، این ویدئو زومیت را تماشا کنید.

تماشا در یوتیوب | تماشا در IGTV


تجربه‌ی شما از نسخه‌های اگزینوس گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ چیست؟

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده