تفاوت رام چین و رام گلوبال چیست؟

تفاوت رام چین و رام گلوبال چیست؟

هنگام خرید گوشی‌های‌ موبایل چینی، توجه به تفاوت رام چین و رام گلوبال اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا بر تجربه‌ی کاربری موقع استفاده از نرم‌افزار‌های مختلف تأثیر خواهد گذاشت.  

شرکت‌‌های چینی‌ مانند شیائومی، گوشی‌های هوشمند خود را در دو نسخه برای بازارهای چین و دیگر کشورهای جهان با عناوین رام‌های چین و گلوبال عرضه می‌کنند. اگر قصد دارید از همین برندها گوشی هوشمند بخرید، باید انتخاب هوشمندانه‌ای بین رام چین و رام گلوبال کنید که لازمه‌ی آن اطلاع از تفاوت‌های این دو رام است. ازلحاظ اقتصادی، خرید گوشی در بازار چین درمقایسه‌با خرید همان گوشی در خارج از چین بسیار به‌صرفه‌تر است و روزبه‌روز افراد زیادی وسوسه می‌شوند تا گوشی مدنظر خود را از کشور چین سفارش دهند؛ درنتیجه اگر هنگام انتخاب مدلی از گوشی‌، قیمت کمتری برای رام چین پرداخت کنید، ممکن است تجربه‌ای کاملا متفاوتی درمقایسه‌با رام گلوبال برایتان رقم بزند.

برای تشخیص رام چین و گلوبال، می‌توانید به زبان نوشته‌های روی جعبه بسنده کنید؛ اما چون در برخی از گوشی‌ها رام گلوبال جایگزین رام چین می‌شود، بهتر است این موضوع را در مسیر Setting > About Phone > MIUI Version بررسی کنید.


تماشا در یوتیوب | تماشا در آپارات


باتوجه‌به موضوعات مطرح‌شده در ویدئو، شما بین رام چین و گلوبال کدام را انتخاب می‌کنید؟

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید