نحوه قیمت‌گذاری گوشی موبایل به‌صورت شرکتی

نحوه قیمت‌گذاری گوشی موبایل به‌صورت شرکتی

بازار گوشی موبایل از سال گذشته تاکنون دستخوش تحولات بسیار زیادی شده است و هرازچندگاهی با موانعی مختلفی رو‌به‌رو می‌شود. از دیدگاه شما، قیمت گوشی موبایل چگونه تعیین می‌شود؟

«کالایی که قیمت آن صد دلار است، در بازار دومیلیون تومان فروخته می‌شود؛ بنابراین، با دلار ۲۰ هزار تومانی محاسبه شده است». این جمله‌ای است که بارها درباره‌ی کالاهای مختلف، به‌ویژه کالاهای الکترونیک و قیمت گوشی شنیده شده؛ اما واقعیت بسیار پیچیده‌تر و متفاوت‌تر از ظاهر ماجرا است. کالایی که به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد، از چندین لایه عبور می‌کند و درباره‌ی کالایی مثل گوشی موبایل عبور از موانع بیشتر از تصور شما خواهد بود. می‌توان گفت محاسبه‌ی قیمت تمام‌شده‌ی کالاهای وارداتی به‌سادگی تبدیل قیمت دلار به ریال نیست و باید عوامل مختلف در لایه‌های مختلف در نظر گرفته شود. همچنین، بازار رقابتی و نحوه‌ی تعیین عرضه و تقاضای هر کالا مشکلات خاص خود را دارد و در زمان‌های مختلف باعث ایجاد تغییرات قیمت در کالاهای مختلف می‌شود.

درادامه قرار است با نحوه‌ی محاسبه قیمت تمام‌شده‌ی گوشی‌ موبایل آشنا شویم. توضیحات ذکرشده در این ویدئو مربوط به واردات گوشی موبایل به‌صورت شرکتی است. به‌عبارت‌دیگر، با طی‌کردن مراحلی که در ویدئو به آن اشاره می‌کنیم، موبایل با گارانتی و به‌صورت قانونی دراختیار شما قرار خواهد گرفت. درباره‌ی واردات گوشی موبایل مسافری مشکلات و موانع بیشتری وجود دارد که در ویدئو‌های آتی به آن‌ها اشاره خواهیم کرد؛ اما از شما دعوت می‌کنیم برای مشاهده‌ی این ویدئو و آگاهی از نکات تکمیلی همراه زومیت باشید.

تماشا در آپارات | تماشا در یوتیوب | تماشا در IGTV

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید