با استفاده از زوم باورنکردنی دوربین نیکون می‌توانید حرکت ماه در آسمان را به چشم ببینید

دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۹
مطالعه 2 دقیقه
دوربین Coolpix P900 نیکون با زوم اپتیکال 83x خود قادر است حرکت ماه در آسمان را به تصویر بکشد. در ادامه با زومیت همراه باشید تا علاوه بر تماشای ویدئوی خارق العاده‌ی ثبت شده توسط این دوربین، با مشخصات آن نیز بیشتر آشنا شویم.
تبلیغات

دوربین Coolpix P900 نیکون از زوم اپتیکال 83x برابر با محدوده‌ی زوم ۲۰۰۰ میلی‌متر بهره می‌برد. این میزان زوم برای یک دوربین DSLR با قیمت ۶۰۰ دلار فوق العاده است. برای مقایسه، اکثر دوربین‌ها در این محدوده‌ی قیمت، کیت لنز استوکی با محدوده‌ی زوم ۱۸ تا ۵۵ میلی‌متر دارند.

البته در اکثر دوربین‌های DSLR می‌توانید برای دست یافتن به زوم‌های بالاتر لنز دوربین خود را عوض کنید؛ اما در Coolpix p900 این امکان وجود ندارد و مجبورید تنها از لنز اصلی خود دوربین استفاده کنید.

شاید با خود فکر کنید که با توجه به زوم بسیار بالا، این دوربین حتماً از لنز عظیم الجثه‌ای نیز استفاده می‌کند؛ اما همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، لنز دوربین نیکون حتی در حالت باز شدن کامل هم زیاد بزرگ نیست.

nikon coolpix p900 c07e9

اگر حتی به این میزان زوم هم راضی نیستید، Coolpix p900 از فناوری با نام "Dynamic Fine Zoom" استفاده می‌کند که در واقع نوعی زوم دیجیتال است. با استفاده از زوم دیجیتال، بزرگنمایی دوربین در مجموع به 133x یا ۴۰۰۰ میلی‌متر افزایش پیدا می‌کند.

در ویدیوی باورنکردی زیر می‌بینیم که با زوم کردن بر روی ماه در آسمان، می‌توان حرکت آن را به چشم دید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات