تماشا کنید: شبیه سازی چرخه آب و هوایی عجیب پلوتو توسط ناسا

تماشا کنید: شبیه سازی چرخه آب و هوایی عجیب پلوتو توسط ناسا

پیش از این ناسا تصاویری واضح مربوط به شرایط آب و هوای پلوتو منتشر کرده بود که در این تصاویر شاهد چرخه‌ای عجیب از یک سیاره‌ی دوردست بودیم. حال این سازمان ویدئویی را با مضمون شبیه‌سازی شرایط آب و هوایی این سیاره منتشر کرده است.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که شرایط آب و هوای کیهان به خصوص در سیاره‌های دور دست به چه شکل است؟ اخیرا ناسا برای پاسخ به این سئوال ویدئویی را منتشر کرده است. این ویدئو یک فایل شبیه‌سازی از آب و هوای منظومه‌ی شمسی (به خصوص شعله‌های خورشید، باد و دیگر شرایط) در پیرامون سیاره‌ی پلوتو بوده که توسط فضاپیمای New Horizons ضبط شده است. 

nasa solar system ناسا

در این ویدئو برای مشخص کردن چرخه‌ی آب و هوایی، از رنگ‌ها استفاده شده که هر کدام از رنگ‌ها مشخص کننده‌ی چگالی، دما و فشار پلاسما خروجی است؛ خروج پلاسما به آرامی و شبیه به مارپیچ بوده و با فوران‌های بسیاری همراه است که درنهایت امواج ضربتی را ایجاد می‌کند. (در تصویر با رنگ آبی مشخص شده است)

البته شبیه‌سازی هنوز تکمیل نیست و تیم‌های دیگری شبیه‌سازی مشابهی را با نتایج متفاوت منتشر کرده‌اند. اگرچه زمانی به پاسخ بسیاری از سئوال‌های مبهم دست می‌یابیم که فضاپیمای New Horizons شرایط آب و هوایی نهایی پیرامون خود را ارسال کند؛ سپس ناسا با این اطلاعات یک شبیه‌سازی کلی و دقیق ارائه خواهد کرد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید