تماشا کنید: چگونه می‌توان پس از جنگ اتمی بزرگ به زندگی ادامه داد؟

تماشا کنید: چگونه می‌توان پس از جنگ اتمی بزرگ به زندگی ادامه داد؟

اگر به دنیای بازی‌های رایانه‌های علاقه داشته باشید، حتما نام بازی Fallout را شنیده‌اید که نسخه‌ی چهارم آن ۱۹ آبان ماه منتشر شد. داستان این بازی حول زندگی پس از جنگ اتمی است که همه چیز نابوده شده و سطح زمین برای زندگی غیر قابل سکونت است. کانال American Chemical Society با انتشار ویدیویی در یوتیوب به بررسی ابعاد زندگی در شرایط مشابه مطابق با آنچه در Fallout می بینیم، پرداخته است.

چهار روز پیش یکی از محبوب‌ترین بازی‌های رایانه‌ای با عنوان Fallout 4 روانه‌ی بازار شد. این بازی حول داستان زندگی پس از یک نبرد عظیم اتمی است که باعث شده تا زندگی روی سطح زمین به علت آلودگی بالا، غیرممکن شود. از این‌رو همانطور که در بازی Fallout نیز مشاهده می‌شود، احداث بستری برای زندگی در زیر زمین، به عنوان راهکاری برای در امان ماندن از تاثیر آلودگی‌های موجود روی سطح زمین برگزیده شده است. اما به واقع چگونه می‌توان در صورت وقوع چنین شرایطی به زندگی ادامه داد و از آسیب‌های وارده در امان بود. آیا روش‌های در پیش گرفته شده در بازی Fallout کاربردی است یا خیر؟

برای ادامه‌ی زندگی در زیر زمین و درامان ماندن از مضرات ذرات اتمی معلق در محیط، رفتن به زیر زمین، کار عاقلانه‌ای است؛ اما این موضوع چالش‌هایی را به همراه دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به موضوع تامین انرژی، آب، غذا و محل سکونت اشاره کرد. در این ویدیو به این موضوع اشاره شده که آلودگی موجود در بازی Fallout از نوع پرتوهای یونیزان است که طی آن انواع ذرات آلفا، بتا و گاما در فضا وجود دارد. این نوع از آلودگی می‌توان در مدت کوتاهی فرد را از پا در آورده و وی را به سوی مرگ حتمی رهنمون کند. همانطور که در این ویدیو نیز می‌توانید مشاهده کنید، برای هر یک از نیازهای اساسی انسان در زیر زمین، راهکارهای متفاوتی ارائه شده است که می‌توان این راه‌حل‌ها را حتی نسبت به عمقی از زمین که پناهگاه‌ها در آن قرار گرفته‌اند تفکیک کرد. برای مثال در مورد تامین انرژی، استفاده از نیروگاه‌های اتمی و انرژی زمین گرمایی در اعماق مختلف پیش‌بینی شده است. همچنین رفع آلودگی آب که ناشی از ذرات اتمی است نیز با یک ماده‌ قابل رفع است. استفاده از فناوری نانو برای تولید پوشش‌هایی که در برابر نفوذ ذرات مقاوم هستند، بسیار کاربردی است.

در ادامه می‌توانید این ویدیو را به نظاره بنشینید:

لینک دانلود

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید