تماشا کنید: تست ۴۰۰ متر ابرخودرو‌های لافراری، پی‌وان و ۹۱۸

تماشا کنید: تست ۴۰۰ متر ابرخودرو‌های لافراری، پی‌وان و ۹۱۸

کارشناسان خودرویی نقاط مختلف جهان همچنان مشغول بررسی‌های مختلف بر روی ابرخودروهای فراری لافراری، مک‌لارن P1 و پورشه ۹۱۸ هستند. این بار نوبت به ثبت رکورد درگ ۴۰۰ متر رسیده است. برای تماشای تست این خودروها با زومیت همراه باشید.

 از زمان معرفی ابرخودروهای هیبریدی لافراری، پی‌وان و ۹۱۸ همواره علاقه‌مندان به این خودروها در خصوص سریع‌ترین نمونه بحث‌های زیادی رد و بدل کرده‌اند. با توجه به ممانعت شرکت‌های تولید‌کننده به خصوص فراری، از مقایسه‌ی مستقیم خودروها با یکدیگر، تست این ابرخودروها توسط نشریات و کارشناسان خودرویی به امری سخت تبدیل شده است. 

اما پیش‌تر یکی از وب‌سایت‌ها که به صورت تخصصی به بررسی سوپر‌اسپرت‌ها می‌پردازد، موفق شده هر سه خودرو را در پیست سیلوراستون انگلیس آزمایش کند. نتایج بدست آمده با این که بسیار نزدیک به هم بودند، اما نشان از برتری پی‌وان داشتند. حال همین نشریه اقدام به بررسی خودروها در مسیر مستقیم و مسافت ۴۰۰ متر کرده است.

porsche 918

با توجه به سیستم چهارچرخ محرک پورشه و گشتاور بالای این خودرو که در دور موتور پایین در اختیار راننده قرار می‌گیرد، می‌توان به نتایج پورشه ۹۱۸ امیدوار بود. اما در طرف دیگر مک‌لارن از توربوشارژ‌های عظیمی بهره می‌برد که فشار بالای ۳۴.۸ psi را به ارمغان می‌آورند. هم‌چنین برای از بین بردن هرگونه تاخیر توربوشارژرها، موتور‌های الکتریکی در زمان نیاز با تمام توان به کمک پیشرانه خواهند آمد. در نهایت نیز فراری لافراری به قوی‌ترین پیشرانه بین رقبای خود مجهز شده است. شما کدام خودرو را سریع‌ترین در مسیر مستقیم پیش‌بینی می‌کنید؟

لینک دانلود

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید