تماشا کنید: با USB Armory یک مینی پی سی با قابلیت‌های امنیتی به همراه دارید

یک‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
در سال‌های اخیر تولید مینی‌ پی‌سی‌هایی که سایزی برابر فلش‌های USB‌ دارند بسیار افزایش یافته است؛ بطوریکه حتی کمپانی‌هایی نظیر اینتل نیز به این حوزه وارد شده‌اند. حال یک استارت آپ با معرفی USB Armory مبتنی بر لینوکس که توانایی‌های بسیاری دارد، درصدد ورود به بازار این حوزه است.
تبلیغات

مینی پی‌سی USB Armory را باید یک رایانه‌ی تمام و کمال بنامیم. این محصول از وجود پردازنده‌ی آرما (ARMA) با فرکانس ۸۰۰ مگاهرتز و ۵۱۲ مگابایت حافظه‌ی رم بهره می‌برد. سایز این استیک ۶۵ در ۱۹ در ۶ میلی‌متر است که نشان دهنده‌ی ساختار فشرده‌ی این محصول است. یکی از اهداف اصلی این استیک استفاده از آن در کاربردهای امنیتی است و حفظ اطلاعاتی است که در آن قرار داده شده است.

استیک USB Armory علاوه بر اینکه از تمام پیاده سازی‌های لینوکس پشتیبانی می‌کند، با وجود طراحی باز سخت‌افزاری استفاده از این پلتفرم برای ساخت سایر سخت‌افزار‌ها نیز ممکن شده است.

لینک دانلود

سرمایه‌گذاران می‌توانند به ازای پرداخت ۱۳۰ دلار یک دستگاه از USB Armory را خریداری کنند. از جمله‌ی کاربردهای این استیک می‌توان به بهره‌گیری از آن به عنوان یک حافظه‌ی ذخیره‌سازی با قابلیت کدگذاری، ویروس یابی و انهدام خودکار داده‌ی ذخیره شده در کنار اعتبار سنجی هاست اشاره کرد.  از جمله‌ی کاربردهای دیگر این استیک باید به بکارگیری به جای روتر end-to-end به منظور پیاده‌سازی وی‌ پی ان امن، مدیریت رمز عبور با دارا بودن وب سرور توکار، کیف پول الکترونیک برای ذخیره سازی بیت کوین و سایر پول‌های الکترونیک، توکن اعتبار سنجی و یک ابزار برای انجام تست‌های نفوذ اشاره کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات