تماشا کنید: کنترل ریموت Range Rover با گوشی هوشمند

تماشا کنید: کنترل ریموت Range Rover با گوشی هوشمند

کمپانی جگوار لندروور نمونه‌ای از رنج روور اسپورت را معرفی کرده که می‌توان آن را با استفاده از گوشی‌هوشمند و بصورت ریموت کنترل کرد. با استفاده از اپلیکیشن توسعه یافته برای گوشی‌های هوشمند می‌توان خودرو را از فاصله‌ی کم به‌راحتی هدایت کرد.

نمونه‌ی آزمایشی تولید شده امکان کنترل خودرو را با استفاده از ریموت کنترل به‌راحتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. استفاده از اپلیکیشن توسعه یافته امکان کنترل فرمان، پدال گاز و ترمز، تعویض دنده و تنظیم ارتفاع را در اختیار راننده قرار می‌دهد تا بتواند خارج از خودرو و در فاصله‌ی کمی، خودرو را هدایت کند.

همانطور که در ویدیو نیز مشاهده می‌کنید، این سیستم بسیار جذاب به نظر می‌رسد. کنترل خودرو با استفاده از ریموت کنترل بیشتر برای شرایط رانندگی در آفرود در نظر گرفته شده است. با استفاده از اپلیکیشن ریموت می‌توان خارج از خودرو قرار گرفت و زوایای حرکت خودرو را از بیرون و تسلط بیشتر مشاهده کرد. یکی دیگر از کاربردهای این سیستم در پارکینگ‌های عمومی خواهد بود. با استفاده از این سیستم می‌توان در صورتی که خودروها بسیار نزدیک به هم پارک شده باشند و فضایی برای ورود به خودرو وجود نداشته باشد، به راحتی با استفاده از ریموت، خودرو را از حالت پارک خارج کرد.

این سیستم هنوز در مرحله‌ی آزمایشی است و تنها زمانی قابل استفاده خواهد بود که کاربر فاصله‌ای کمتر از 10 متر با خودرو داشته باشد. در صورتی که راننده بیش از اندازه به خودرو نزدیک یا از آن دور شود، خودرو بصورت خودکار متوقف می‌شود. ضمنا حداکثر سرعت خودرو در حالت ریموت 6.5 کیلومتر در ساعت است.

لندروور همچنین سیستم Multi-Point Turn را معرفی کرده که در آن خودرو بصورت هوشمند عبور از مسیرهای سخت را با کنترل خودکار ارتفاع، فرمان و دنده‌ی خودرو انجام می‌دهد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده