قابلیت Continuum در موبایل‌های ویندوز ۱۰ نیاز به سخت‌افزار خاص ندارد

قابلیت Continuum در موبایل‌های ویندوز ۱۰ نیاز به سخت‌افزار خاص ندارد

یکی از قابلیت‌های بسیار جالبی که مایکروسافت در کنفرانس BUILD 2015 اعلام کرد، اتصال موبایل‌های ویندوزی به نمایشگر بزرگ و دسترسی به رابط کاربری دسکتاپ بود که از آن با نام Continuum یاد شد. حال مایکروسافت می‌گوید که این قابلیت نیاز به سخت‌افزار خاصی ندارد.

تنها نیاز سخت‌افزاری که گوشی شما باید داشته باشند تا بتوانید از قابلیت Continuum در ویندوز ۱۰ بهره ببرید پشتیبانی از Miracast است تا بتوانید تصویر را بصورت بی‌سیم از گوشی به تلویزیون یا مانیتور منتقل کنید. این قابلیت بر روی پردازنده‌ی Snapdragon 800 که در لومیا ۱۵۲۰ یا لومیا ۹۳۰ استفاده شده وجود دارد و همه‌ی گوشی‌های جدید نیز از آن پشتیبانی می‌کنند.

نکته‌ی جالب توجه اینجاست که قابلیت Continuum نه‌تنها موبایل شما را به یک کامپیوتر دسکتاپ تبدیل می‌کند به واسطه‌ی CAST API و ProjectionManager API به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا بازی‌ها و برنامه‌ها را بر روی تلویزیون‌ها پخش کنند و تجربه‌ی مشابه‌ی کنسول‌های بازی یا مواردی از این دست را در اختیار کاربران موبایل‌های ویندوزی قرار دهند.

لذت استفاده از Continuum وقتی به اوج خود می‌رسد که ماوس و صفحه‌کلید را نیز به گوشی خود متصل کنید تا بتوانید یک تجربه‌ی کامل کامپیوتر رومیزی را در آن تجربه کنید. اپلیکیشن‌های یونورسال مانند مجموعه‌ی آفیس براساس سایز صفحه‌نمایش تغییر چهره می‌دهند و رابط کاربری آن‌ها در حالت اتصال به نمایشگر بزرگ‌تر همچون نسخه‌ی دسکتاپ می‌شود.

ویدیویی که در ادامه آماده است را تماشا کنید تا دید بهتری در باره‌ی قابلیت‌های Continuum بدست آورید:

لینک دانلود

 نظر شما در باره‌ی این قابلیت موبایل‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده