تماشا کنید: جواهراتی هوشمند با قابلیت نظارت بر سلامت بدن

تماشا کنید: جواهراتی هوشمند با قابلیت نظارت بر سلامت بدن

بسیاری از ابزارهای پوشیدنی امروزی به شکل ساعت یا بندهای هوشمند عرضه می‌شوند، اما شرکت کانادایی فناوری‌های BioSensive محصولات متفاوتی همچون گوشواره‌های هوشمندی ساخته که ظاهری مشابه جواهرات معمولی دارند اما در حقیقت ابزار سلامتی محسوب می‌شود.

تاکنون ابزارهای سلامتی و ساعت‌های هوشمند، با طراحی و ظاهری مردانه تولید شده‌اند، اما Ear-o-Smart یکی از معدود ابزارهایی محسوب می‌شود که ویژه بانوان طراحی شده است. این گوشواره می‌تواند ضربان قلب، کالری و میزان فعالیت را اندازه گیری کند و به کمک فناوری بلوتوث 4 با گوشی‌های هوشمند اندرویدی یا iOS ارتباط بر قرار کرده و اطلاعات را به صورت زنده به آن‌ها منتقل کند.

ابزارهای پوشیدنی معمولا ضربان قلب را از طریق جریان خون زیر پوست و به کمک نور LED و میزان نور جذب شده تشخیص می‌دهند، اما سازندگان Ear-o-Smart معتقدند به دلیل قرار گرفتن روی گوش، این ابزار از دقت بالاتری نسبت به نمونه‌های مچی برخوردار خواهد بود.

ear-o-smart-earring-0

معمولا ابزارهای پوشیدنی به دلیل جدید بودن‌شان ظاهری عجیب و ناشناخته دارند، اما یکی از امتیازات Ear-o-Smart ظاهر معمولی آن است که از این ابزار به راحتی می‌توان استفاده کرد، در عین اینکه قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد. شرکت BioSensive با پرداختن به این نکته، سعی کرده محصولاتش را به سبک زندگی معمولی شبیه‌تر کند تا کاربران کاربرد بهتر و ساده‌تری از آنها داشته باشند.

ear-o-smart-earring-4

چالش مهمی که این تیم با آن روبرو است کوچک سازی سخت افزار مورد نیاز در حدی است که بتوان آن را در یک جواهر معمولی جای داد و البته مهمترین نکته در این میان کار کردن روی باتری است که بتواند تعادلی بین وزن و اندازه و مدت زمان شارژدهی دستگاه برقرار کند.

این پروژه هم اکنون در سایت Kickstarter مشغول جذب سرمایه است و امید می‌رود در صورت موفقیت، این محصول سال آینده با قیمت پایه‌ی 110 دلار به بازار عرضه شود.

منبع gizmagلینک مطلب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده