آیفون 6 پلاس خم می‌شود، اما این یکی از قابلیت‌های آن نیست!

آیفون 6 پلاس خم می‌شود، اما این یکی از قابلیت‌های آن نیست!

پس از معرفی نسل جدید آیفون توسط اپل که در دو نسخه‌ی ۴.۷ و ۵.۵ اینچی روانه‌ی بازار شد، اپل این دو نسخه را از جمعه‌ی گذشته در بازار‌های جهانی و از طریق فروشگاه‌های خود به فروش می‌رساند. پس از گذشت چند روز از زمان عرضه‌ی این تلفن‌‌هوشمند، گزارش‌هایی مبنی بر تغییر شکل آیفون ۶ پلاس توسط کاربران منتشر شده که نشان از تغییر شکل آیفون ۶ پلاس در جیب و خمیدگی آن دارد. با زومیت همراه باشید.

 براساس توئیت‌های شماری از کاربران که تصاویری از آیفون خود را نیز به پیوست توئیت منتشر کرده‌اند، نشان از این دارد که این تلفن‌هوشمند در اثر قرارگرفتن در جیب شلوار و مخصوصا جیب جلویی شلوار تغییر حالت می‌دهد و این تغییر حالت بیشتر در قسمتی است که کلید‌های تنظیم صدا قرار دارند. هرچند شمار دیگری از کاربران نیز ادعا کرده‌اند که با قراردادن گوشی در جیب پشتی، شاهد تاب برداشتن قسمت‌های دیگری از آیفون خود هستند.

iPhoneBendint

با بالارفتن تعداد گزارش‌های و توئیت‌هایی که از جانب کاربران در فضای اینترنت منتشر شد، یکی از کاربران یوتیوب با ضبط ویدئو و انتشار آن در یوتیوب آیفون ۶ پلاس خود را خم می‌کند تا مقاومت پایین آن را در برابر فشارهای وارده نمایش دهد.

این فرد در ویدئویی دیگر یک دستگاه گلکسی‌نوت ۳ سامسونگ را نیز در دست گرفته و سعی دارد تا با وارد کردن فشار روی آن، این تلفن‌هوشمند غول‌پیگر را نیز خم کند، هرچند به دلیل بهره‌گیری از پلاستیک در ساختار این گوشی و عدم انعطاف‌پذیری آن همچون آلومینیوم بکار برده شده در آیفون، گلکسی‌نوت ۳ هیچ تغییری نمی‌کند.

هرچند وب‌سایت Cult of Mac وجود چنین مشکلی را در حجم کوچکتر در نسخه‌های پیشین آیفون چون آیفون 5S، 4 و 4S گزارش داده و در مقابل ایجاد چنین مشکلاتی را در تلفن‌های‌هوشمند سایر کمپانی‌ها چون سامسونگ، سونی، ال‌جی و بلک‌بری نیز به‌همراه تصاویری نمایش داده است.

آیفون ۶ و ۶ پلاس در مقایسه با نسل‌های پیشین این تلفن‌هوشمند از مقدار بیشتری آلومینیوم بهره می‌برند که همراه شدن این موضوع با افزایش اندازه‌ی هر دو نسخه را باید به‌عنوان عامل اصلی ایجاد چنین مشکلی بر شمرد. آلومینیوم یک فلز تقریبا نرم است که در صورت وارد آمدن فشار متناسب تغییر حالت می‌دهد. باید به انتظار بنشینیم تا واکنش اپل در مقابل ایجاد چنین مشکلی را ببینیم؟ آیا اپل راه‌چاره‌ای را برای تلفن‌های‌هوشمند خود پیش‌بینی خواهد کرد؟

iphone6-bend


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید