رمز دوم پویا چیست و چگونه اجرایی خواهد شد؟

رمز دوم پویا چیست و چگونه اجرایی خواهد شد؟

طبق اطلاعیه‌ی بانک مرکزی به شبکه‌ی بانکی کشور، از ابتدای دی سال جاری، رمز ایستا کنار گذاشته می‌شود و برای تمامی خریدهای اینترنتی باید از رمزدوم پویا استفاده کرد. رمزپویا چیست و چگونه کار می‌کند؟

بانک مرکزی به شبکه‌ی بانکی کشور اعلام کرده است از ابتدای دی سال جاری رمز ایستا باید کنار گذاشته و برای تمامی خریدهای اینترنتی از رمز دوم پویا یا یک‌بارمصرف استفاده شود. آزمایش شبکه‌ی بانکی برای اجرایی‌کردن رمز پویا از ۱۴ آبان آغاز و تمامی مستندات لازم برای اجرا و پیاده‌سازی رمز دوم به شبکه‌ی بانکی کشور ابلاغ شده است. استفاده از رمز دوم پویا از سال گذشته در دستورکار بانک مرکزی قرار گرفته و قرار بود از خرداد سال جاری، تمامی بانک‌ها استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف را برای مشتریان خود الزامی کنند؛ اما به‌دلیل آماده‌نبودن زیرساخت‌های شبکه‌ی بانکی کشور اجرای این طرح به‌تعویق افتاد. سامانه‌ای که هم‌اکنون بانک مرکزی طراحی کرده است، امکانی برای بانک‌های کشور فراهم می‌کند که می‌توانند با اتصال به آن برای کاربران خود رمز دوم یک‌بارمصرف ارسال کنند.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر این سیستم در نمایشگاه تراکنش ایران با تعدادی از بانک‌های مطرح حاضر در این نمایشگاه صحبت کردیم تا درادامه به‌صورت ویدئویی از نحوه‌ی اجرا و عملکرد این سیستم برای شما بیشتر بگوییم. برای دیدن این ویدئو با زومیت همراه باشید.

همچنین می‌توانید با مطالعه‌ی راهنمای دریافت رمز پویا (رمز دوم یکبار مصرف) برای همه بانک‌ها از مراحل دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف بانک‌ مدنظر خود مطلع شوید.

تماشا در آپارات | تماشا در یوتیوب

از دیدگاه شما این فرایند چقدر از سرقت اطلاعات کارت بانکی جلوگیری خواهد کرد؟


منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید