تلویزیون‌های لیزری هایسنس با قابلیت‌های جذاب در ایفا ۲۰۱۹ معرفی شد

تلویزیون‌های لیزری هایسنس با قابلیت‌های جذاب در ایفا ۲۰۱۹ معرفی شد

هایسنس در رویداد ایفا ۲۰۱۹، سه تلویزیون لیزری (پروژکتور) جدید را با فناوری افکنش کوتاه و تولید رنگ‌هایی نزدیک به واقعیت رونمایی کرد.

در رویداد ایفا ۲۰۱۹، داستان دنباله‌دار سرگرمی‌های خانگی با ابعاد بزرگ همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد تا روزی در هر خانه یک تلویزیون 8K وجود داشته باشد. هرچند هایسنس تلویزیون 8K با نام 85U9E را نیز در این رویداد معرفی کرده است، این شرکت از فرصت نمایشگاه تجاری برلین برای بازگویی محاسن آخرین تلویزیون‌های لیزری خود استفاده کرده است؛ محصولی که به این شرکت در بازار پروژکتورهای خانگی جایگاهی ویژه داده است. هایسنس با سه تلویزیون لیزری جدید به ایفا ۲۰۱۹ آمده است: 100L5 Sonic screen و 100L9 و L9 TriChroma.

تلویزیون نامیدن این محصولات کمی نامأنوس است. درحقیقت، این محصولات پروژکتورهای لیزری هستند که از فناوری افکنش کوتاه استفاده می‌کنند تا امکان قرارگیری آن‌ها در کمترین فاصله از پرده‌ی نمایش خانگی باشد. باوجوداین، همچنان با اندازه‌ی بزرگ پرده‌ی نمایشی تا ۱۰۰ اینچ روبه‌رو هستیم. هایسنس از‌آن‌رو می‌تواند این دستگاه‌های پروژکتور پیشرفته را تلویزیون بنامد که نه‌تنها در این محصولات از اسپیکرهای داخلی و تراشه‌های هوشمند پردازش تصویر استفاده شده، بلکه یک تیونر تلویزیون نیز به‌کار رفته است.

hisense laser tv

تلویزیون‌های لیزری هایسنس مجهز به سه موتور پرتوساز لیزری X-FusionTM است که می‌تواند سه رنگ قرمز و آبی و سبز را تولید کند؛ از‌این‌رو، هایسنس مدعی است این محصول می‌تواند طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را با ویژگی Near-Infinite شامل رنگ سفید خالص (Pure White) تولید و درکنار آن، از ۱۰۰ درصد فضای رنگ Rec.709 و DCI-P3 و بیشتر از ۹۸ درصد فضای رنگ Rec.2020 پشتیبانی کند.

در میان محصولات معرفی‌شده در ایفا، مدل L9 ضمن برخورداری از تراشه‌ی پردازش تصویر Texas instrument DLP، فناوری خاصی با نام دفع نور محیطی (Ambient Light Rejecting) را به‌کار می‌بندد که می‌تواند تصاویری کاملا واضح حتی در روشنایی شدید روز ایجاد کند.

ابزار شگفت‌انگیز دیگر در این پروژکتورها، چیزی است که هایسنس آن را Distributed Mode Loudspeaker نامیده و در محصول 100L5 از آن استفاده کرده است. این ویژگی توانایی دستگاه را از دیدگاه خروجی صدا افزایش می‌دهد و صدا مستقیما از پرده‌ی نمایش تلویزیون لیزری شما بازتاب می‌یابد. باید منتظر ماند و دید این قابلیت‌های جذاب درکنار هم چه نتایجی دربر خواهد داشت.

منبع techradar
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده