بررسی تلویزیون شیائومی می 4S

یک‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
مطالعه 16 دقیقه
تلویزیون‌های شیائومی به‌عنوان محصولاتی اندرویدی با قابلیت‌های مناسب در بازار کشورمان در حال محبوب‌شدن هستند. با بررسی مدل ۵۵ اینچ می ۴ اس همراه زومیت باشید.

تلویزیون با قدرت جایگاه خود را در خانه‌های ما حفظ کرده است؛ از‌این‌رو، بازار این وسایل با وجود فرازوفرودهایش همچنان در حال گسترش است. تولد خط تولید می تی‌وی در سال ۲۰۱۳ با هدف تحقق شعار شیائومی برای عرضه‌ی محصولات باکیفیت و خوش‌قیمت شاید حادثه‌ای‌ انقلابی در صنعت تلویزیون نباشد؛ اما ورود بازیگران جدید برای حفظ کیفیت این بازار بزرگ ضروری است.

رابطه‌ی مناسب شیائومی و TCL و تأمین پنل از ال‌جی برای MI TV باعث شده است شیائومی مسیر رو‌به‌رشدی را در این بازار طی کند. در مقاله‌ی پیش رو، تلویزیون MI TV 4S را بررسی می‌کنیم که با نام مدل L55M5-5ASP نیز شناخته می‌شود؛ این تلویزیون (می تی‌وی ۴ اس ۲۰۱۹) جدیدترین مدل عرضه شده MI TV 4S محسوب می‌شود و هنوز مدل جدیدتری از این سری روانه بازار نشده است. شیائومی به سازنده‌ی پنل 4K این تلویزیون اشاره‌ای نکرده است؛ اما سرمایه‌گذاری شیائومی در TCL در سال گذشته و همکاری‌‌های پیشین و گمانه‌زنی‌ها، از استفاده‌‌ی شیائومی از پنل‌های این شرکت در محصولات گلوبال 4S خبر می‌دهد.

می تی‌وی ۴ اس ۲۰۱۹ ابتدا در دو مدل ۴۳ و ۵۵ اینچی و سپس، مدل ۶۵ اینچی آن معرفی و به‌صورت محدودتری روانه بازار شد. شیائومی مدل ۳۲ اینچی 4A را برای بازار تلویزیون‌های اندازه‌کوچک در نظر گرفته است. درادامه، مشخصات فنی مدل ۵۵ اینچی می 4S را مشاهده می‌کنید. برای مشاهده‌ی مشخصات دیگر تلویزیون‌های شیائومی و مشاهده‌ی قیمت تلویزیون‌ در بازار از بخش محصولات زومیت استفاده کنید.

تلویزیون Mi TV 4S شیائومی را شرکت داتیس تجارت برتر خاورمیانه برای بررسی دراختیار زومیت قرار داده است.

طراحی و درگاه‌ها

شیائومی در بحث طراحی Mi TV 4S سال ۲۰۱۹ از محصولات پیشین الهام گرفته است و از پایه‌های دوشاخه‌ی مرسوم در تمام مدل‌های جدید استفاده کرده است. می ۴ اس ازنظر زیبایی نمره‌ی قبولی دریافت می‌کند؛ چراکه حاشیه‌های باریکی دارد و با طراحی مینیمال و رنگ خاکستری تیره جلوه‌ی زیبایی به خانه‌تان خواهد داد. وزن تلویزیون با دو پایه‌ی فلزی آن تنها ۱۲/۴ کیلوگرم است که برای تلویزیونی ۵۵ اینچی بسیار مناسب است.

ضخامت لبه‌های نمایشگر از طرفین یک سانتی‌متر و از پایین دو سانتی‌متر است. البته نوار سیاه‌رنگی درکنار نمایشگر حاشیه‌ی واقعی را تقریبا به سه میلی‌متر افزایش می‌دهد که این مسئله به کمتر حس‌شدن حاشیه‌ در زمان خاموش‌بودن تلویزیون منجر نمی‌شود. این حاشیه آزاردهنده نخواهد بود و فریم فلزی برس‌خورده‌ی تلویزیون حس کیفیت بهتری از مدل‌های اقتصادی دیگر بازار ارائه می‌کند.

پایداری دستگاه روی پایه‌های فلزی آن مناسب است و با تکان‌های ساده نگرانی خاصی ازنظر افتادن وجود ندارد. پشت دستگاه از دو بخش تشکیل شده است که در اندازه‌‌گیری ما، ضخامت مجموع آن از نُه سانتی‌متر (پنج سانتی‌متر فریم و بخش اصلی پشت دستگاه و چهار سانتی‌متر بخش میزبان درگاه‌ها و...) به‌دست آمد و با اتصال از نوع VESA سیصدمیلی‌متری می‌توان تلویزیون را به‌راحتی روی دیوار نصب کرد.

دسترسی به درگاه‌ها به‌آسانی برخی رقبا نیست و با وجود تقسیم درگاه‌ها به دو دسته‌ی کنار و پشتی، هنوز برخی مدل‌ها مانند RU7100 سامسونگ ازنظر جایگاه پورت‌ها وضعیت بهتری دارند. شیائومی تمامی درگاه‌های پراستفاده را در بخش کناری قرار داده است: سه درگاه HDMI 2.0 (یکی از آن‌ها از ARC یا کانال بازگشت صدا برای کنترل وسایل متصل مانند پخش‌کننده‌ها و...) و دو درگاه USB 2.0 به‌همراه جک ۳/۵ میلی‌متری.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود