آیا دسترسی به توییتر برای کاربران ایرانی میسر خواهد شد؟

آیا دسترسی به توییتر برای کاربران ایرانی میسر خواهد شد؟

توییتر، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی میکروبلاگینگ دنیا است که از مدت‌ها قبل دسترسی آن برای کاربران ایرانی مسدود شده است. اما از زمان روی کار آمدن دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشور و وزرای رده بالای او در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند. روز گذشته آقای روحانی در پاسخ به پستی از رییس هیئت مدیره توییتر، به مواردی اشاره کرد که امیدها برای باز شدن این شبکه اجتماعی را زنده می‌کنند.

روز گذشته، رئیس هیئت مدیره و یکی از بنیان گذاران توییتر در پستی در این شبکه اجتماعی، آقای روحانی را مخاطب قرار داد و اینچنین نوشت:

عصر بخیر، رییس جمهور، آیا شهروندان ایرانی قادر به خواندن توییت‌های شما هستند؟

آقای روحانی نیز در پاسخ به جک دورسی اینچنین نوشت:

عصر بخیر، همانطور که پیش تر گفتم، تلاش خواهم کرد تا مردم من به راحتی قادر به دسترسی به تمام اطلاعات جهان باشند، چون این حق آن‌ها است.

جک دورسی در پاسخ به آقای روحانی نوشت:

متشکرم، لطفا ما را نیز مطلع کنید که چطور می‌توانیم برای انجام این موضوع کمک کنیم.

آقای روحانی از زمان شروع تبلیغات ریاست جمهوری خود از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی اهداف و سیاست‌هایش استفاده کرد و از قدرت این شبکه‌ها در راستای اطلاع رسانی مردم استفاده کرد. با وجود اینکه دسترسی به شبکه‌های اجتماعی برای کاربران ایرانی محدود است، اما او و برخی از وزرای نزدیکش به استفاده از این شبکه‌های اجتماعی ادامه می‌دهند.

آقای ظریف –وزیر امور خارجه کشور- نیز اخیرا به خوبی از دو شبکه اجتماعی توییتر و فیس بوک به عنوان یک تریبون آزاد و بین المللی استفاده نموده و بعضا صدای مردم ایران را به خوبی به گوش رسانه‌های خارجی رسانده است.

با توجه به رفتارهای اخیر دولت و به نوعی فرهنگ سازی در رابطه با استفاده صحیح از شبکه‌های اجتماعی و همچنین بیانات آقای روحانی، انتظار می‌رود به زودی شاهد دسترسی آسان مردم به شبکه‌های اجتماعی باشیم. شما در این باره چطور فکر می‌کنید؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده