ارزش سهام اپل به پایین‌ترین میزان خود از سال 2011 تا به امروز رسید

ارزش سهام اپل به پایین‌ترین میزان خود از سال 2011 تا به امروز رسید

روز گذشته سیر نزولی کاهش ارزش سهام اپل ادامه داشت تا به پایین‌ترین سطح خود از سال 2011 تا به امروز برسد. ارزش سهام اپل دیروز به زیر 400 دلار رسید. تحلیل‌گران بازار دلیل افت شدید سهام اپل را در کاهش فروش محصولات اصلی این کمپانی یعنی آیفون و آیپد طی هفته‌های اخیر می‌دانند.

دیروز ارزش سهام اپل به 399.47 دلار کاهش یافت اما امروز وضعیت سهام این کمپانی کمی بهتر شد و ارزش هر سهم به 402 دلار افزایش یافت.

طی هفته‌های اخیر گزارش‌های مختلفی از تامین‌کنندگان آسیایی قطعات مورد نیاز اپل منتشر شده است که همگی به کاهش سفارشات اپل از این شرکت‌ها اشاره دارند. بازار بورس نیز باور دارد که فروش اپل طی هفته‌های اخیر کاهش داشته و در هفته آینده نیز این کاهش تقاضا ادامه خواهد داشت.

ارزش سهام اپل از دسامبر سال 2011 تا به امروز هرگز به زیر 400 دلار کاهش نیافته بود. رقابتی شدن بازار تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند و عرضه محصولات متنوع رقیب آیفون و آیپد باعث شده تا فروش محصولات کلیدی اپل کاهش یابد.

شایعات مختلفی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه اپل قصد دارد سالانه بیش از یک آیفون را معرفی کند و همچنین اطلاعاتی بدست آمده که آنها بدنبال ارائه یک آیفون ارزان قیمت نیز هستند. از طرفی امسال احتمالا شاهد معرفی ساعت هوشمند اپل نیز خواهیم بود که بنا به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بازار جدیدی را ایجاد خواهد کرد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده