اختراع جدید اپل: سیستمی برای کنترل خانه هوشمند ازطریق کف دست

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
لوگو اپل / Apple طلایی سایه تاریک نیم رخ
سند ثبت اختراع جدید اپل به راهکاری جالب برای کنترل شبکه‌ی خانه‌ی هوشمند با کف دست اشاره دارد.
تبلیغات

ادار‌ه‌ی ثبت‌ اختراع و علائم تجاری ایالات‌ متحده (USPTO) پتنت دستگاهی دستی را برای اپل صادر کرده است. ظاهراً این شرکت می‌خواهد قابلیت‌های خانه‌ی هوشمند خود را وارد سطح جدیدی کند، زیرا گواهی ثبت اختراع جدیدش به کنترل دستگاه‌های مختلف خانه‌ی هوشمند با کف دست اشاره دارد.

پتنت جدید اپل دستگاهی دستی مجهزبه انواع عملکردها را توصیف می‌کند که برای تعامل با دستگاه‌های هوشمند خانگی طراحی شده‌ است و به‌طور بالقوه به‌عنوان وسیله‌ی جانبی برای برنامه‌های واقعیت افزوده (AR) یا واقعیت مجازی (VR) نیز عمل می‌کند.

پتنت اپل باری کنترل لوازم هوشمند خانگی با کف دست

ویژگی‌های کلیدی ذکرشده در پتنت شامل اتصال به شبکه‌های موبایلی و دستیار صوتی برای تعامل آسان‌تر با کاربر می‌شود. این دستگاه همچنین از صفحه‌نمایش جمع‌وجور حساس به لمس برای خروجی‌های بصری و ورودی‌های لمسی بهره خواهد برد.

از دیگر ویژگی‌های دستگاه کنترل خانه‌ی هوشمند اپل که در پتنت وجود دارد، می‌توان به میکروفون‌های یکپارچه برای دریافت دستورات صوتی و بلندگو برای خروجی صوتی اشاره کرد. این دستگاه همچنین قابلیت‌ ردیابی موقعیت مکانی را برای سایر دستگاه‌هایی که در خانه وجود دارند ارائه خواهد داد.

پتنت اپل برای کنترل لوازم هوشمند خانگی با کف دست

اپل احتمالاً ویژگی‌های زیادی برای کنترل دستگاه مدیریت خانه‌ی هوشمند خود درنظر گرفته است؛ به‌عنوان مثال می‌توان از این محصول به‌عنوان بلندگوی هوشمند با پشتیبانی از کنترل صوتی اشاره کرد.

کاربران می‌توانند برای مدیریت سایر دستگاه‌های هوشمند خانگی یا دسترسی به اطلاعات مختلف، از دستورات صوتی استفاده کنند. پتنت جدید اپل همچنین به قابلیت اجرای برنامه‌های مختلف هواشناسی، خدمات پخش موسیقی یا حتی پلتفرم‌های پرداخت اشاره می‌کند.

به‌نوشته‌ی PatentlyApple، دستگاه کنترل خانه‌ی هوشمند اپل می‌تواند به‌عنوان کنترل راه‌دور سرتاسری برای سایر لوازم هوشمند خانگی ازجمله بلندگوها و لامپ‌ها نیز استفاده شود. جالب اینکه طبق پتنت منتشرشده، امکان استفاده از دستگاه مذکور به‌عنوان ورودی برای هدست‌ واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده نیز وجود خواهد داشت.

باید دید پتنت اپل درصورت تبدیل‌شدن به محصول واقعی درنهایت با چه امکانات و قابلیت‌هایی عرضه خواهد شد و آیا می‌تواند به بخش مهمی از اکوسیستم خانه‌های هوشمند تبدیل شود یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات