تماشا کنید: اسکلت رباتیکی که توانایی‌های فوق بشری به‌ شما اضافه می‌کند

دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
اسکلت رباتیک Hypershell
با اسکلت رباتیکی که پروژه‌ی آن در کیک‌استارترز ارائه شده است می‌توانید راحت‌تر، سریع‌تر و با تحمل فشار کمتر پیاده‌روی کرده یا بدوید.
تبلیغات

استارتاپی مستقر در شانگهای به‌ نام Hypershell، تصمیم دارد شانس خود را برای عرضه‌ی اسکلت رباتیک مجهز به هوش مصنوعی امتحان کند؛ محصولی که ادعا می‌شود هنگام پیاده‌روی یا دویدن، به افزایش سرعت و قدرت شما کمک می‌کند و می‌توان آن را به‌راحتی در یک کوله‌پشتی جا داد.

درحال‌حاضر مشخص نیست اسکلت رباتیک هوش مصنوعی Hypershell فقط یک لوازم‌جانبی علمی-تخیلی است یا خیر. هزینه‌های موردنیاز برای توسعه‌ی این پروژه نیز ازطریق پلتفرم جمع‌آوری سرمایه‌ کیک‌استارترز تأمین می‌شود.

اسکلت رباتیک Hypershell

اسکلت بیرونی Hypershell درواقع دستگاهی براق با وزن تقریباً دو کیلوگرم است که ازطریق ۱۴ حسگر مختلف به بدن کاربر متصل می‌شود. این محصول به‌نحوی طراحی شده است تا بتواند ۳۰ کیلوگرم از وزنی را که درحالت عادی به بدن افراد وارد می‌شود، کم کند و بدین‌ترتیب سرعت راه‌ رفتن یا دویدن را افزایش خواهد داد.

فیوچریسم می‌گوید اسکلت رباتیک Hypershell به‌وضوح توجه بسیاری از علاقه‌مندان را به‌خود جلب کرده است، به‌طوری‌که در زمان نگارش این مقاله بیش‌از یک میلیون دلار ازطرف بیش‌ از ۲۲۰۰ حامی مالی به‌دست آورده است. البته هنوز نمی‌توان با اطمینان گفت این محصول طبق ادعای استارتاپ مذکور کار خواهد کرد یا خیر.

اسکلت رباتیک Hypershell

در بخشی از توضیحات Hypershell در کیک‌استارترز ادعا شده است کاربران با پوشیدن اسکلت رباتیک آن‌ها، ۵۰ درصد افزایش گشتاور دریافت می‌کنند و شتاب حرکت آن‌ها تا چهار برابر افزایش خواهد یافت؛ ادعایی مبهم که عملی کردن آن در دنیای واقعی به این راحتی‌ نخواهد بود.

ازطرف دیگر GearJunkie گزارش داده است ابزارهایی مثل اسکلت رباتیک Hypershell با ایجاد فشار غیرمعمول روی سایر نواحی بدن انسان، بیشتر از آنکه مزیت داشته باشد باعث آسیب خواهند شد.

جان پل رودریگز، دکتر ارتوپدی تگزاس در گفت‌وگو با نشریه‌ی GearJunkie اعلام کرد: «مسئله‌ این است که وقتی صحبت از کمردرد به‌میان آید، ماهیچه‌های مرتبط اهمیت بیشتری دارند. بنابراین استفاده از اسکلت رباتیک و به‌ خطر انداختن عضلات دیگر برای کاهش فشار به پاها، منطقی به‌نظر نمی‌رسد.»

به‌طور خلاصه باید مننظر بمانیم تا افراد بیشتری به اسکلت رباتیک Hypershell دسترسی پیدا کنند و نتایج آزمایش آن را ارائه دهند. به‌هرحال، اگر به پروژه‌ی استارتاپ مذکور علاقه دارید با پرداخت فقط ۶۰۰ دلار به فهرست اولین حامیان اضافه خواهید شد تا بعداً با پرداخت مبلغی کمتر نسبت‌ به قیمت نهایی، این محصول را خریداری کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات