TSMC: ممکن است در آینده تراشه‌هایمان را در ایالات متحده تولید کنیم

TSMC: ممکن است در آینده تراشه‌هایمان را در ایالات متحده تولید کنیم

TSMC در پاسخ به افزایش فشارهای واشنگتن، گفته است در کوتاه‌مدت برنامه‌ای برای ساخت کارخانه در ایالات متحده ندارد؛ اما مشغول ارزیابی امکان انجام این کار است.

براساس گزارش وب‌سایت Digitimes، شرکت TSMC، تولید‌کننده‌ی تراشه‌های سری A گوشی‌های آیفون‌ و آیپدهای اپل، گفته است شاید در آینده تراشه‌هایش را در آمریکا تولید کند. در گزارش یادشده آمده است شرکت صنایع نیمه‌رسانای تایوان (TSMC) در پاسخ به گزارش‌هایی مبنی‌بر افزایش فشارهای واشنگتن بر TSMC برای ایجاد کارخانه‌ای در آمریکا به‌منظور تولید محصولات بسیار ایمن، گفته است در کوتاه‌مدت چنین برنامه‌ای ندارد، اما در حال ارزیابی امکان انجام این کار است.

غیرمعمول نیست شرکت‌ها در پاسخ به این نوع فشارهای سیاسی چنین پاسخ‌های مبهمی ارائه دهند و بدین‌ترتیب، اسباب رضایت بخشی از افکار عمومی را فراهم کنند. سیاست‌گذاران کاخ‌سفید تا ابد در مناصب خود ماندگار نیستند و اگر شخص از میان آن‌ها برای کسب منافع سیاسی خواسته‌ای درباره‌ی TSMC مطرح کند، مسئولیت چندانی متوجه این شرکت نخواهد بود.

همان‌گونه که درباره‌ی فاکسکان دیده شد، حتی اگر اقداماتی فراتر از ارزیابی امکان‌پذیری انجام شود، بازهم تضمینی وجود ندارد که این اقدام موجب ایجاد اشتغال در آمریکا شود. شرکت فاکسکان که قطعات آیفون‌ها را سرهم می‌کند، به‌بهانه‌ی ایجاد ۱۳ هزار شغل در ایالات متحده، سودای بهره‌گیری از معافیت‌های مالیاتی و مشوق‌هایی با مجموع ارزش چهارمیلیارد دلار را در سر می‌پروراند که درنهایت نیز پس از صرف یک‌میلیارد دلار، تنها ۱۷۸ شغل ایجاد شد.

TSMC Chips

با اینکه معلوم نیست TSMC چه تصمیمی درباره‌ی تولید تراشه‌هایش در ایالات متحده خواهد گرفت، پیش‌بینی‌های این شرکت نشان‌دهنده‌ی رشدی عظیم در سال آتی است. طبق گفته‌ی مدیرعامل TSMC، سی‌سی وِی، در سال ۲۰۲۰، بازار جهانی تولید مدارهای مجتمع ۱۷ درصد و بازار تراشه‌های نیمه‌رسانا ۸ درصد رشد خواهد کرد. وِی خاطرنشان می‌کند TSMC امسال به‌دنبال افزایش فروش محصولاتش به میزانی بیش از رشد کلی بازار تولید مدارهای مجتمع است. یکی از عواملی که احتمالا باعث افزایش فروش محصولات TSMC خواهد شد، موج ناشی از فروش گوشی‌های آیفونی خواهد بود که امسال با فناوری 5G روانه‌ی بازار می‌شوند.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده