اپل برآورد خود از مبلغ لازم برای تعویض محصولات را کاهش داد

اپل برآورد خود از مبلغ لازم برای تعویض محصولات را کاهش داد

اپل برآورد‌های خود از مبلغی که کاربران لازم است برای تعویض محصولات دست دوم این شرکت (trade-in) با موارد نو و آکبند پرداخت کنند را کاهش داد.

در تاریخ دهم ماه ژانویه‌ی سال جاری، اپل بی‌سروصدا برآورد‌های خود از مبلغی که کاربران لازم است برای تعویض محصولات دست دوم این شرکت (trade-in) با موارد نو و آکبند پرداخت کنند را کاهش داد. محصولاتی که هزینه‌ی تعویض آن‌ها کاهش یافته است شامل گوشی آیفون، آیپد، کامپیوترهای مک و مدل‌های مختلف اپل‌واچ می‌شود. به‌عنوان مثال قبل از تاریخ یادشده، در صفحه‌ی وب مربوط به تعویض محصولات اپل، مبلغی که برای تعویض گوشی آیفون XS Max برآورد شده بود، بالاتر از ۶۰۰ دلار را شامل می‌شد، اما هم‌اکنون با کاهش ۱۰۰ دلاری، برآورد اپل از تعویض دستگاه مذکور بالای ۵۰۰ دلار است. تنها محصولاتی که این کاهش قیمت شامل‌شان نمی‌شود، مک‌بوک پرو، مک پرو، مک مینی و نسخه‌های ۱، ۲ و ۳ اپل‌واچ هستند.

قیمت‌های جدید تعویض آیفون‌ها در صفحه‌ی وب مربوط به تعویض محصولات اپل، با قیمت دستگاه‌های جدید در فروشگاه آنلاین اپل مطابقت دارد. هنگام ثبت سفارش برای محصولات جدید، تغییر به‌خصوصی برای قیمت‌های تعویض دستگاه‌های دست دوم از سری مک، آیپد و مدل‌های اپل‌واچ دیده نمی‌شود. به عبارتی هنگامی که کاربر قصد خرید محصول جدید و بازگرداندن یک مدل قدیمی‌تر را داشته باشد، تغییر قیمت تنها مربوط به دستگاه‌های آیفون است. لیست زیر شامل تمامی کاهش‌ها در قیمت تعویض دستگاه‌های اپل با نمونه‌های آکبندشان است.

قیمت‌های جدید اپل برای تعویض آیفون‌های دست‌دوم
مدلقیمت پیشینقیمت جدید
آیفون XS Maxبالای ۶۰۰ دلاربالای ۵۰۰ دلار
آیفون XS بالای ۵۰۰ دلاربالای ۴۲۰ دلار
آیفون XR بالای ۳۷۰ دلاربالای ۳۰۰ دلار
آیفون Xبالای ۴۰۰ دلاربالای ۳۲۰ دلار
آیفون ۸ پلاسبالای ۳۰۰ دلاربالای ۲۵۰ دلار
آیفون ۸بالای ۲۲۰ دلاربالای ۱۷۰ دلار
آیفون ۷ پلاس بالای ۲۰۰ دلاربالای ۱۵۰ دلار
آیفون ۷ بالای ۱۵۰ دلاربالای ۱۲۰ دلار
آیفون ۶ اس پلاس بالای ۱۲۰ دلاربالای ۱۰۰ دلار
آیفون ۶ اس بالای ۱۰۰ دلاربالای ۸۰ دلار
قیمت‌های جدید اپل برای تعویض مک‌های دست‌دوم
مدلقیمت پیشینقیمت جدید
مک‌بوک‌پروبالای ۲۵۳۰ دلاربالای ۲۵۳۰ دلار
مک‌بوک ایر بالای ۶۷۰ دلاربالای ۶۶۰ دلار
مک‌بوکبالای ۶۳۰ دلاربالای ۶۱۰ دلار
آی‌مک پروبالای ۴۲۴۰ دلاربالای ۴۱۵۰ دلار
آی‌مکبالای ۱۵۶۰ دلاربالای ۱۵۰۰ دلار
مک پروبالای ۱۷۰۰ دلاربالای ۱۷۰۰ دلار
مک مینیبالای ۲۳۰ دلاربالای ۲۳۰ دلار
قیمت‌های جدید اپل برای تعویض آیپدهای دست‌دوم
مدلقیمت پیشینقیمت جدید
آیپد پرو بالای ۲۹۰ دلاربالای ۲۲۰ دلار
آیپدبالای ۱۴۰ دلاربالای ۱۰۰ دلار
آیپد ایر بالای ۱۰۰ دلاربالای ۷۰ دلار
آیپد مینیبالای ۱۲۰ دلاربالای ۸۰ دلار
قیمت‌های جدید اپل برای تعویض اپل‌واچ‌های دست‌دوم
مدلقیمت پیشینقیمت جدید
اپل‌واچ سری ۴ بالای ۱۱۰ دلاربالای ۱۰۰ دلار
اپل‌واچ سری ۳بالای ۷۰ دلاربالای ۷۰ دلار
اپل‌واچ سری ۲  بالای ۶۰ دلاربالای ۶۰ دلار
اپل‌واچ سری ۱  بالای ۳۰ دلاربالای ۳۰ دلار

تغییر در قیمت تعویض محصولات اپل، نه‌تنها برای فروشگاه آنلاین اپل در ایالات متحده، بلکه برای کشورها و مناطق دیگری از جمله انگلستان نیز اعمال شده است. وب‌سایت حوزه‌ی فناوری iFun.de اولین منبعی بود که به کاهش قیمت‌ها در فروشگاه آنلاین اپل در آلمان اشاره کرد. طی یک سال گذشته، کوپرتینونشین‌ها تبلیغات وسیعی برای برنامه‌ی تعویض محصولاتشان در خرده‌فروشی آنلاین و وب‌سایت شرکت مذکور به راه انداخته‌اند. اخیرا نیز تیم کوک، مدیرعامل اپل، برنامه‌ی تبلیغاتی را مؤثر توصیف کرد و توضیح داد یک‌سوم از مشتریانی که از خرده‌فروشی‌های آنلاین اپل بازدید می‌کنند، دست آخر یک دستگاه قدیمی را با محصولی جدیدتر معاوضه می‌کنند.

apple trade in

استفاده از سرویس تعویض محصولات اپل، همیشه آسان‌تر از فروش دستگاه دست‌دوم به یک شخص خاص خواهد بود، اما راحتی انجام این کار برای کاربران هزینه‌ی بیشتری در پی دارد. شما هرگز نمی‌توانید آن میزان پولی را که هنگام فروش مستقیم کسب می‌کنید، با استفاده از سرویس تعویض محصولات اپل به‌دست آورید. با این حال نکات و ترفندهایی وجود دارد که هنگام استفاده از سرویس مذکور لازم است مورد توجه قرار گیرند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده