تماشا کنید: کارکرد اسپارتان، مرورگر جدید ویندوز 10

تماشا کنید: کارکرد اسپارتان، مرورگر جدید ویندوز 10

مایکروسافت در رویداد اختصاصی ویندوز فون در ژانویه از جایگزین مرورگر اینترنت اکسپلور با نام Spartan رونمایی کرد. هرچند ردموندی‌ها برخی از قابلیت‌های اسپارتان از جمله یکپارچگی با کورتانا را نمایش دادند اما تا به امروز در باره‌ی نحوه‌ی کارکرد آن اطلاعی در دسترس نبود.

مایکروسافت در کنفرانس ژانویه‌ی خود از یکپارچه‌سازی با دستیار صوتی کورتانا، پشتیبانی از قلم‌های دیجیتال، موتور جدید رندر صفحه و مواردی از این دست صحبت کرد. حال وین‌بتا موفق شده است تا نسخه‌ی از ویندوز ۱۰ که اسپارتان در آن وجود دارد را آزمایش کرده و ویدیویی از نحوه‌ی کارکرد آن منتشر کند. در این ویدیو یکپارچگی کورتانا با اسپارتان نمایش داده می‌شود.

در اسپارتان رابط کاربری بسیار ساده و جذاب شده است و همه‌ی بخش‌ها با دستیار صوتی یکپارچه شده‌اند. در این ویدیو نمایش داده می‌شود که کورتانا چطور پیشنهادهای مرتبط با صفحه‌های در حال مشاهده را می‌دهد و علاوه بر آن چطور می‌توان از برای مسیر یابی و مواردی از این دست بهره برد.


دانلود ویدیو

کورتانا همچنین با نوار آدرس یکپارچه شده است و از طریق آن و تنها با تایپ کردن عباراتی همچون Weather به اطلاعات مربوط به گزارش آب و هوا دست یافت. این کار بدون نیاز به باز کردن یک تب یا صفحه‌ی جدید میسر می‌شود.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید